W których sklepach są najlepsze promocje?

Blisko 110 tys. shopperów wskazało, które sieci handlowe w danych segmentach oferują ich zdaniem najlepsze akcje rabatowe i promocje. Zwycięzców wyłoniono podczas trwającego 6 miesięcy głosowania w ramach programu Blix Award. W ramach badania Polacy oddali w sumie 4 mln głosów.

W których sklepach spożywczych są najlepsze promocje?

W kategorii „Promocja Roku”, będącej częścią tegorocznej edycji programu „BLIX AWARDS – Wybór Konsumentów”, blisko 110 tys. shopperów decydowało o tym, czyje akcje promocyjne są najbardziej atrakcyjne pod względem cen, jakości produktów i innych potrzeb konsumenckich. W głosowaniu trwającym aż 6 miesięcy wyłonili liderów 10 różnych formatów.

  • W grupie dyskontów zwyciężyła Biedronka

Konsumenci zdecydowali, że to właśnie w sklepach Biedronki wśród wszystkich dyskontów znajdują najlepsze promocje. Jak wyjaśniają organizatorzy, o sukcesie tej sieci zadecydowała przede wszystkim jej pozycja rynkowa, która od dłuższego czasu jest bardzo mocna.

  • W segmencie supermarketów najlepsze promocje w sieci Auchan

Jak komentuje Dorota Patejko, Dyrektor Komunikacji i CSR w Auchan Retail Polska, firma dąży do tego, aby poprawiać jakość życia klientów, utrzymując przy tym pozycję najtańszej sieci handlowej w Polsce. Przy tworzeniu unikatowej oferty, Auchan skupia się na potrzebach konsumnetów względem promocji. 

  • Zwycięskim hipermarketem został Kaufland

Maja Szewczyk, Dyrektor Działu Komunikacji Korporacyjnej sieci, zaznacza, że oferta promocyjna kształtowana jest przede wszystkim z myślą o potrzebach konsumentów i uwzględnia zarówno aktualne trendy, jak i popyt na produkty sezonowe. Kaufland, mimo rosnącej inflacji, stara się stwarzać klientom okazje do jak największych oszczędności podczas codziennych zakupów.

  • W formacie convenience pierwsze miejsce dla Żabki

Dla Żabki to właśnie uznanie klientów stanowi największą wartość. "Fakt, że nasi klienci doceniają wdrażane przez nas rozwiązania i starania o wysoką jakość, wszechstronność oraz atrakcyjność cenową oferty, mobilizuje nas do dalszej pracy" – mówi Jarosław Serednicki, Dyrektor Marketingu Żabka Polska.

  • Najlepsze promocje w Selgros spośród sieci typu cash & carry

Cezary Furmanowicz, dyrektor marketingu Transgourmet Polska, operatora marek Transgourmet i Selgros Cash & Carry, wyróżnienie w tej kategorii jest szczególnie cenne, ponieważ Polacy kochają promocje i aktywnie szukają okazji cenowych. W Selgros zaopatrują się nie tylko klienci indywidualni. W tej sieci nabywa produkty również branża HoReCa, dla której najważniejsza jest korelacja jakości z ceną.

Które markety pozaspożywcze mają najlepsze promocje?

  • W segmencie budowlanym według shopperów najlepsze promocje są w Castoramie
  • Salony Agata wygrały w dziedzinie wyposażenia domu
  • Najlepsze promocje RTV AGD, według badanych, znajdziemy w Media Expert
  • Na rynku drogerii najlepsze promocje w Rossmanie
  • Poszukując zabawek dla dzieci warto natomiast sprawdzić promocje w Pepco

 

Reklama