Krzywe marchewki w Lidl. Sieć po raz kolejny ratuje nieidealne warzywa

Krzywe marchewki w Lidl. Sieć po raz kolejny ratuje nieidealne warzywa

Nieidealne warzywa znowu w Lidlu. Tym razem już od czwartku 9 grudnia we wszystkich sklepach sieci pojawią się krzywe marchewki. To kolejny raz kiedy Lidl Polska stawia na nieidealne warzywa, ratując je przed zmarnowaniem.

Lidl Polska po raz kolejny stawia na nieperfekcyjne warzywa, ratując je przed zmarnowaniem. Tym razem krzywe marchewki pojawią się we wszystkich sklepach sieci już od czwartku, 9 grudnia do wyczerpania zapasów, w cenie 4,99 zł/5 kg.

Sieć zdecydowała się odkupić od polskiej Grupy Producentów Owoców i Warzyw – POLFARM, z siedzibą w Chwaszczynie, na Kaszubach, nieperfekcyjne marchewki. Z uwagi na ich nieregularne kształty i popękania na rynku zostały one już praktycznie spisane na straty. Na szczęście uniknęły tego losu, a klienci sklepów Lidl będą mogli zakupić je w cenie 4,99 zł/5 kg.

Akcji towarzyszy kampania – Daj szansę marchewce! Wygląda inaczej, smakuje tak samo. Nie marnuj żywności i wspieraj polskich rolników. W ten sposób Lidl przekonuje klientów, że nieperfekcyjne warzywa mają tyle samo smaku i wartości co pozostałe oraz nie należy się ich obawiać.

To już nie pierwszy raz, gdy Lidl ratuje nieidealne warzywa

W przeszłości Lidl dwukrotnie wykupił od rolnika krzywe buraki, które ostatecznie zostały przez klientów przyjęte bardzo dobrze i udało się zapobiec ich zmarnowaniu. Klienci mieli możliwość sięgnąć po same nieregularne warzywa, jak i w drugiej odsłonie akcji – po ketchup z krzywych buraków.

Tego typu kreatywne podejście do niedoskonałości warzyw, bardzo pomaga w ich promocji oraz zwalczaniu marnowania żywności z powodu niedoskonałego wyglądu. W minionych miesiącach Lidl oferował również ziemniaki, które obrodziły w nadmiarze oraz jabłka prosto od sadowników, sprzedawane w dużych, drewnianych skrzyniach. Tego typu działań jest zatem więcej.

Warto także podkreślić, że owoce, warzywa oraz pieczywo, które stracą świeżość, są przekazywane przez Lidla do dalszej przeróbki na biogaz. Zatem wszystkie działania sieci Lidl Polska dążą do możliwie najlepszych rozwiązań wokół niemarnowania żywności

Krzywe marchewki w sklepach Lidl

Krzywe marchewki pojawią się w sprzedaży już 9 grudnia we wszystkich sklepach Lidl Polska, w cenie 4,99 zł/ 5kg. Sieć zachęca, aby dać im szansę. Duże opakowania marchewki sprawdzą się szczególnie w przypadku dużych rodzin. Natomiast w przypadku mniejszych potrzeb dania i przetwory z wykorzystaniem tego warzywa można z powodzeniem mrozić lub peklować. Warto podkreślić, że warzywa, w tym marchew, są również stosowana jako uzupełnienie diety zwierząt domowych np. psów, królików, świnek morskich, koni i innych.

Reklama