II emisja crowdfundingowa Kombinatu Konopnego
Maciej Kowalski II emisja crowdfundingowa Kombinatu Konopnego

Kombinat Konopny SA – spółka specjalizująca się w uprawie i przetwórstwie konopi włóknistych – opublikowała stronę z parametrami II emisji w modelu crowdfundingu udziałowego.

Za pierwszym razem Kombinatowi wystarczyło 38 minut, by zebrać 4,2 mln zł. Tym razem planuje pozyskać z rynku 4,5 mln zł, m.in. na rozbudowę zakładu zielarskiego, rozszerzenie portfolio produktów oraz ekspansję zagraniczną.

Zapisy na akcje w promowanej przez Crowdway II kampanii crowdfundingowej Kombinatu Konopnego SA rozpoczną się o godz. 9:00 w czwartek 8 grudnia.

W ostatnim roku zainwestowaliśmy ponad 8 mln zł, m.in. zbudowaliśmy zakład zielarski, dwie hale łukowe, stworzyliśmy własne laboratorium i zakupiliśmy wiele specjalistycznych maszyn. Jesteśmy o krok od osiągnięcia satysfakcjonującej nas pozycji do dalszego skalowania biznesu w Polsce i rozpoczęcia sprzedaży w Europie. Zaplanowana na 8.12 emisja crowdfundingowa ma poprzedzić debiut spółki na NewConnect. W dalszych planach mamy duży parkiet. To prawdopodobnie ostatni czas, kiedy można dołączyć do Kombinatu jako akcjonariusz przed wejściem na NewConnect. Zachęcam do zapoznania się ze szczegółami emisji.

Maciej Kowalski, prezes Kombinatu Konopnego

Cele emisji

Ideą Macieja Kowalskiego jest połączenie innowacyjnego ośrodka badawczego z odpowiedzialnie zarządzanym przedsiębiorstwem, które będzie oferować szeroką gamę produktów konopnych, od olejów CBD, przez ofertę dla przemysłu włókienniczego, kosmetycznego, a także branży produkcyjnej i budowlanej.

W drugiej emisji crowdfundingowej chcemy pozyskać środki na kontynuację przemyślanej, długoterminowej strategii rozwoju. Szczególnie ważne jest dla nas dostosowanie mocy produkcyjnych do zwiększonego popytu na produkty Kombinatu, co pozwoli na wprowadzenie nowych pozycji do portfolio oraz uruchomienie sprzedaży zagranicznej. Wiąże się to z zatrudnieniem kolejnych konopnych pasjonatów, którzy są siłą napędową naszej firmy. Nie zwalniamy także w obszarze B+R, który jest rdzeniem Kombinatu Konopnego – chcemy być pionierami na rynku konopnym w każdym możliwym jego sektorze.

Maciej Kowalski

W ramach drugiej emisji crowdfundingowej spółka chce pozyskać 4,5 mln zł na:

  • Rozbudowę zakładu zielarskiego (2 000 000 zł) - w odpowiedzi na zwiększone zapotrzebowanie produkcyjne spółka chce rozbudować istniejący zakład i zakupić kolejne maszyny, co pozwoli na usprawnienie i zautomatyzowanie procesów. W efekcie możliwe będzie utrzymanie konkurencyjnych cen produktów, co ma wpłynąć na atrakcyjność oferty i wysoki wolumen sprzedaży.
  • Poszerzenie portfolio produktów zielarskich (500 000 zł) - w pierwszym półroczu od zakończenia emisji Kombinat Konopny planuje znacznie poszerzyć portfolio produktów zielarskich m.in. o oleje CBD o wyższych stężeniach, wyroby kosmetyczne, a także produkty przeznaczone dla zwierząt.
  • Zatrudnienie nowych pracowników (500 000 zł) - zwiększenie zatrudnienia pozwoli na zapewnienie ciągłości dostaw, zachowanie szybkiej obsługi klienta oraz zwiększenie potencjału w sektorze B+R.
  • Ekspansję na rynki europejskie (500 000 zł) - wprowadzenie produktów na rynki zagraniczne jest kolejnym krokiem, który spółka zamierza podjąć w celu zdywersyfikowania przychodów. Strategia została poprzedzona badaniem popytu i będzie realizowana w oparciu o doświadczenie Macieja Kowalskiego w prowadzeniu biznesu poza Polską.
  • Wzmocnienie produkcji kontraktowej (500 000 zł) - Kombinat Konopny chce wzmacniać kontraktową produkcję suplementów diety. Planuje także przygotowanie nowej strony internetowej i umocnienie jej pozycji za pośrednictwem działalności popularyzatorskiej.
  • Prace badawczo-rozwojowe (500 000 zł) - spółka zapowiada szereg inwestycji szczególnie w obszarze zagospodarowania paździerzy konopnych - materiału o ogromnym, niewykorzystanym potencjale. Jednym z założeń jest też przeprowadzenie prototypowania wstępnych koncepcji w zakresie konopnych cegieł dla branży budowlanej, konopnych płyt paździerzowych dla producentów mebli oraz konopnych kompozytów m.in. dla wytwórców opakowań.

źródło: informacja prasowa