Powstaną nowe parki handlowe w Polsce. Trei pożycza 27,5 mln euro od Pekao

Powstaną nowe parki handlowe w Polsce. Trei pożycza 27,5 mln euro od Pekao

Trei Real Estate, międzynarodowy deweloper i właściciel nieruchomości mieszkaniowych i handlowych, dalej rozwija sieci parków handlowych w Polsce. Firma podpisała umowę kredytową na kwotę 27,5 mln euro z Pekao, która zostanie przeznaczona na dalszą ekspansję nad Wisłą, uwzględniającą inwestycje mieszkaniowe oraz budowę Vendo Parków.

Na ten moment Trei posiada 38 Vendo Parków, spośród których aż 28 zlokalizowanych jest w Polsce. Deweloper posiada kolejnych 16 lokalizacji pod przyszłą rozbudowę sieci Vendo Park w naszym kraju.

Z przyjemnością informujemy, że po raz pierwszy udało nam się zawrzeć umowę kredytową z lokalnym bankiem w Polsce. Koszty budowy naszych Vendo Parków finansowane są z reguły kapitałem własnym. Zgodnie z naszą strategią finansowania, raz do roku sukcesywnie refinansujemy te koszty w pakiecie. Dodatkowym efektem współpracy z Pekao jest stałe zwiększanie naszego wskaźnika dźwigni finansowej. Średnioterminowym celem, do którego dążymy, jest wskaźnik zadłużenia na poziomie około 50%.

Matthias Schultz, CFO w Trei Real Estate

Po zaciągnięciu pożyczki z Pekao, wskaźnik dźwigni finansowej Trei w stosunku do całego portfela Trei Real Estate nadal wynosi poniżej 50%. Zabezpieczeniem kredytu jest siedem nieruchomości Vendo Park, które wcześniej były wolne od zadłużenia.

W Polsce posiadamy stabilny portfel 131 nieruchomości handlowych, w skład którego wchodzą Vendo Parki i supermarkety Biedronka. To właśnie parki i centra typu convenience są obecnie najbardziej atrakcyjną dla inwestorów klasą aktywów handlowych. Dzięki silnej pozycji tych produktów możemy z powodzeniem pozyskiwać kapitał na kolejne projekty. Świadczą o tym dwie umowy kredytowe, które zawarliśmy w ciągu ostatnich 15 miesięcy oraz partnerstwo joint venture z inwestorem Patron Capital. Sytuacja na rynku nieruchomości komercyjnych daje nam możliwości intensywnego rozwoju i zdecydowanie planujemy wykorzystać tę szansę w najbliższych latach.

Jacek Wesołowski, Dyrektor Zarządzający Trei Real Estate Poland

 

Reklama