Bunge Polska przejmuje Zakłady Tłuszczowe "Kruszwica"

Bunge Polska przejmuje Zakłady Tłuszczowe "Kruszwica"

1 grudnia 2021 roku dojdzie do połączenia spółek Bunge Polska i Zakłady Tłuszczowe "Kruszwica". Uchwała została podjęta 28 października 2021 roku podczas Zgromadzenia Wspólników/Akcjonariuszy spółek. 

Połączenie będzie odbywało się na zasadach przejęcia. Bunge Polska za 1,8 mld złotych przejmie pełną kontrolę nad ZT "Kruszwica". Ostateczny termin połączenia uzależniony jest od wpisania go do rejestru przez właściwy sąd rejestrowy.

Zakłady Tłuszczowe "Kruszwica" posiadają w portfolio znane na polskim rynku marki, jak olej Kujawski czy margaryny i mixy tłuszczowe Smakowita. Do tej pory były też wyłącznym dystrybutorem wszystkich produktów Bunge Polska, w tym margaryn konsumenckich, masła i miksów tłuszczowych.

Wartość majątku spółki ZT "Kruszwica" została wyceniona na ponad 1,8 mld złotych. Dotychczas Bunge Polska był większościowym udziałowcem Zakładów Tłuszczowych "Kruszwica". W wyniku połączenia uzyska pełną kontrolę nad spółką.


ZT Kruszwica S.A. to największy w Polsce i jeden z największych w Europie Środkowej przetwórca nasion oleistych i producent tłuszczów roślinnych. Działalność ZT Kruszwica S.A. prowadzona jest w dwóch zakładach produkcyjnych: Kobylnikach k. Kruszwicy oraz Brzegu.

Bunge to globalny koncern rolno-spożywczy, prowadzący swoją działalność w ponad 40 krajach świata i zatrudniający ponad 35 tysięcy pracowników. Bunge Limited, to spółka notowana na nowojorskiej giełdzie papierów wartościowych (NYSE-BG) z centralą operacyjną w White Plains, w stanie Nowy Jork, w Stanach Zjednoczonych.

 

 

 

Reklama