Mimo rosnącej inflacji spada cena napojów roślinnych

Mimo rosnącej inflacji spada cena napojów roślinnych

Galopująca inflacja, powodująca w ostatnim czasie wzrosty cen wielu artykułów spożywczych, ominęła kategorię napojów roślinnych. Czołowi producenci ze wspomnianego segmentu obniżyli ceny swoich produktów. Być może wpłynie to na wzrost popularności kategorii wśród konsumentów.

Od kilku do nawet kilkunastu procent spadły ceny napojów roślinnych – wynika z danych zebranych przez instytut CMR. Nikodem Pankowiak, analityk danych Centrum Monitorowania Rynku podkreśla, że na obniżenie cen zdecydowali się najwięksi gracze w kategorii, m.in. Danone czy Grana. A to wszystko przy szybkim tempie wzrostu inflacji w Polsce.

Być może te obniżki niedługo ustaną, ale póki co widać, że jest próba zachęcenia klienta do ich kupna. By nie odstraszały ceną.

Nikodem Pankowiak, analityk danych Centrum Monitorowania Rynku

Ciekawym zjawiskiem na półce z napojami roślinnymi jest wprowadzenie wariantów o mniejszych pojemnościach – 0,5 l. Do tej pory kategoria wyróżniała się ofertą litrowych opakowań. Taki zabieg może zwiększyć konkurencyjność producentów, którzy zdecydowali się na rozszerzenie swojego portfolio o nowe formaty.

Reklama