Carlsberg Polska wspomógł 10 wyjątkowych inicjatyw w ramach InicJaTyWy

Carlsberg Polska wspomógł 10 wyjątkowych inicjatyw w ramach InicJaTyWy

Program Grantowy InicJaTyWy realizowany przez Carlsberg Polska przynosi już pierwsze efekty. Podczas ośmiu edycji zrealizowano 69 projektów na łączną kwotę wynoszącą ponad pół miliona złotych. W ramach tegorocznej edycji w sąsiedztwie browarów Kasztelan i Okocim powstało 10 wyjątkowych inicjatyw służących lokalnej społeczności.

Do pierwszego etapu Programu Grantowego InicJaTyWy organizacje zgłosiły ponad 30 ciekawych projektów. Do drugiego etapu, czyli głosowania internautów, zakwalifikowały się 24 inicjatywy, z których wyłoniono 10 zwycięskich projektów. Ich autorzy – lokalne organizacje i instytucje z Brzeska, Sierpca i ich okolic – otrzymały w sumie 100 tys. złotych na realizację swoich pomysłów.

Od 8 lat wspieramy działania  potrzebne lokalnym społecznościom. W tym roku były to projekty m.in. związane z tworzeniem miejsc do rekreacji, zakupem urządzeń ratujących zdrowie i życie, produkcją eko-energii, rewitalizacją zieleni i edukacją ekologiczną. 6 inicjatyw zostało zrealizowanych w kategorii działań na rzecz poprawy świadomości ekologicznej – tematu, który w dzisiejszych czasach jest priorytetem dla nas wszystkich.

Beata Ptaszyńska-Jedynak, dyrektor ds. komunikacji w Carlsberg Polska

Tegoroczne projekty w ramach Programu Grantowego InicJaTyWy

W tym roku w okolicach Browaru Kasztelan w Sierpcu zrealizowane zostały projekty: zakup urządzeń AED dla lokalnych jednostek OSP, stworzenie Osiedlowej Strefy Relaksu, Koło Wędkarskie „Kasztelan” stworzyło ekologiczną altanę z tablicami informacyjno-edukacyjnymi, odbyła się również akcja „Sprzątamy Sierpienicę - jej piękną okolicę”, a w lokalnym radiu powstał cykl audycji edukacyjnych „Czyste środowisko to dobre samopoczucie, zdrowie i piękno przyrody – DBAJ O NIE!” dotyczących wpływu wytwarzanych opakowań na zanieczyszczenie środowiska.

W ramach tegorocznego Programu Grantowego InicJaTyWy w Brzesku odbylo się sprzątanie i akcja edukacyjna pn. „EkoSiatkarze sprzątają świat”.

W powiecie brzeskim – Browar Okocim – zrealizowano projekty rewitalizacji zieleni miejskiej na Brzeskim Rynku, montażu instalacji fotowoltaicznej w OSP Łoniowa, Koło Gospodyń Wiejskich "Szpilki" w Buczu założyło również eko-kuchnię w Domu Ludowym oraz przeprowadziło akcję edukacyjną „Jak być bardziej EKO”, a w tej samej miejscowości OSP Bucze przeprowadziło akcję montażu koszy i tablic edukacyjnych nt. segregowania śmieci, z kolei w Brzesku odbyło się sprzątanie i akcja edukacyjna pn. „EkoSiatkarze sprzątają świat”.

W powiecie brzeskim – Browar Okocim – OSP Bucze przeprowadziło akcję montażu koszy i tablic edukacyjnych nt. segregowania śmieci.

Tegorocznym partnerem akcji była firma Interseroh.

 

Źródło: informacja prasowa

 

 

Reklama