Świąteczna zbiórka żywności Banków Żywności kolejny raz w sklepach Netto

Świąteczna zbiórka żywności Banków Żywności kolejny raz w sklepach Netto

Sieć Netto przyłącza się do Świątecznej Zbiórki Żywności organizowanej przez Federację Banków Żywności. Tegorocznej edycji towarzyszy hasło "Święta godne a nie głodne". W blisko 140 sklepach Netto odbędą się zbiórki na akcję.

To już kolejny rok, w którym Netto dołącza do Federacji Polskich Banków Żywności i przeprowadza w swoich placówkach zbiórkę najpotrzebniejszych artykułów spożywczych, aby wspomóc najuboższych w tym wyjątkowym okresie. W tym roku w udział w akcji będą mogli wziąc klienci blisko 140 sklepów Netto zlokalizowanych w województwach kujawsko-pomorskim, lubuskim, łódzkim, małopolskim, mazowieckim, opolskim, pomorskim, śląskim, świętokrzyskim, warmińsko‑mazurskim, wielkopolskim i zachodniopomorskim w dniach 26–27 listopada.

Od lat współpracujemy ściśle z Federacją Polskich Banków Żywności, m.in. przekazując na co dzień nadwyżki żywności z naszych sklepów na rzecz lokalnych banków żywności. Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas. Chcielibyśmy, by był taki dla wszystkich, także najuboższych. Dlatego dołączamy do inicjatywy banków żywności, jaką są świąteczne zbiórki produktów spożywczych. Gorąco zachęcamy wszystkich naszych klientów do przyłączenia się do tej szlachetnej akcji.

Patrycja Kamińska, PR Manager Netto Polska

Jak wziąć udział w zbiórce?

Zasady udziału w zbiórce są bardzo proste: robiąc zakupy w sklepie uczestniczącym w akcji, wystarczy kupić dodatkowe, rekomendowane produkty, a następnie umieścić je w specjalnym koszu ustawionym w sklepie.

W ramach inicjatywy zbierana jest tzw. żywność trwała, czyli taka, która może być przechowywana i zasili spiżarnię na dłużej: olej, mąka, cukier, słodycze, konserwy i bakalie.

W których sklepach Netto będzie zbiórka?

Zakupione produkty można przekazać w uczestniczących w akcji sklepach. Łącznie w inicjatywie uczestniczy blisko 140 placówek Netto. Ich pełną listę można znaleźć na stronie internetowej dostępnej tutaj.

Reklama