Poczta Polska szuka 1 500 pracowników na gorący okres świąteczny

Poczta Polska szuka 1 500 pracowników na gorący okres świąteczny

Poczta Polska spodziewa się wzrostu popytu na usługi kurierskie i paczkowe w zbliżającym się okresie świątecznym. Spółka zakłada wzrost o co najmniej 60% w stosunku do wcześniejszych miesięcy. W związku Poczta Polska już teraz przygotowuje się do obsłużenia nawet 2-krotnie większej liczby przesyłek niż normalnie. 

Operator narodowy poszukuje "pomocników świętego Mikołaja", którzy zapewnią terminowe doręczanie przesyłek przed świętami. Przeważającą formą zatrudniania będą umowy zlecenia. Spółka zamierza zatrudnić ok. 1 500 pracowników do pracy w sortowniach oraz kierowców.

W ramach kampanii rekrutacyjnej nasza firma oferuje umowy zlecenia. Oferta dotyczy przede wszystkim osób, które chciałyby podreperować swój budżet przed świętami. To dlatego istnieje opcja podjęcia pracy bez konieczności zmiany stałego miejsca zatrudniania, a więc interesująca dla osób, które poszukują dodatkowego źródła dochodów i chciałyby pracować w różnych porach dnia.

Justyna Siwek, rzecznik prasowy Poczty Polskiej

Kto może pracować w Poczcie Polskiej?

Praca w sortowni nie wymaga dodatkowych kwalifikacji i doświadczenia. Natomiast od kierowców wymagane jest prawo jazdy odpowiedniej kategorii (umożliwiające prowadzenie pojazdów do 3,5 t lub powyżej 3,5 t w zależności od wybranej oferty). W założeniach oferta dotyczy pracy do końca roku, ale w określonych przypadkach istnieje możliwość przedłużenia nawiązanej współpracy.

Zarobki w Poczcie Polskiej

Stawki dla pracowników są zależne od lokalizacji:

  • kierowcy do 3,5 t - od 19 do 24 zł za godzinę
  • kierowcy powyżej - 3,5 t od 20 do 26 zł za godzinę
  • pracownicy sortowni - od 18,50 do 24 zł za godzinę

Aktualne oferty pracy, w tym również te dotyczące świątecznych rekrutacji, dostępne są na stronie internetowej Poczty Polskiej w zakładce Praca/Kariera.

 

Źródło: informacja prasowa

Reklama