Pierwsza na rynku wirtualna przymierzalnia biżuterii od Briju

Pierwsza na rynku wirtualna przymierzalnia biżuterii od Briju

Briju, polska firma jubilerska, która na rynku działa nieprzerwanie od 1920 roku, przygotowała aplikację umożliwiającą mierzenie biżuterii. Moduł Briju JewelARy to pierwszy i jedyny w branży wirtualny salon jubilerski.

Briju to jedyna w Polsce aplikacja do mierzenia biżuterii wykorzystująca technologię rozszerzonej rzeczywistości (AR, ang. Augmented Reality) i pierwsza tak rozbudowana i kompleksowa aplikacja tego typu na świecie. Pozwala użytkownikom przymierzać poszczególne elementy biżuterii: pierścionki, kolczyki, zawieszki, a nawet obrączki ślubne - bez wychodzenia z domu, w dowolnym momencie.

Aplikacja działa w dwóch trybach kamery – kamerą tylną lokalizuje dłoń i umieszcza pierścionek na palcu (pozwala obejrzeć go zarówno od zewnętrznej jak i wewnętrznej strony dłoni). Przednią kamerą - w trybie selfie - umieści na uszach kolczyki, a na szyi wybraną zawieszkę (na jednym z trzech zdefiniowanych długości łańcuszków).

W każdym z trybów przymierzalni użytkownik może nie tylko zapisać dowolny widok kamery w galerii zdjęć, ale też podzielić się nim z innymi bezpośrednio z poziomu aplikacji. Tak przygotowaną wizualizację można będzie przekazać za pośrednictwem poczty e-mail, wiadomości czy mediów społecznościowych. Co więcej, aplikacja pozwala też na przejście bezpośrednio do wybranego produktu w sklepie internetowym, umożliwiając tym samym zakup przymierzonej biżuterii.

Patrycja Ślusarek, Marketing Manager w Briju

Oprócz widoku AR aplikacja umożliwia dokładne obejrzenie każdego produktu w widoku 3D, z opcją obrotu o 360 stopni, by poznać jak najwięcej detali wybranego wyrobu jubilerskiego.

Aplikacja Briju JewelARy ma także wariant nieco bardziej klasyczny – przymierzanie biżuterii w trybie 2D. Działać on będzie na podstawie zdjęcia wykonanego przy użyciu aplikacji lub dowolnego innego, zaimportowanego z własnej galerii zdjęć w telefonie. Pierścionki, kolczyki czy zawieszki będziemy mogli „przymierzyć” na wybranej przez siebie fotografii, a tym samym dopasować je do konkretnej okazji i stylizacji.

Patrycja Ślusarek

Briju JewelARy zostało stworzone jako dodatkowy moduł dotychczasowej aplikacji Briju, który będzie widoczny na pasku menu, po pobraniu aplikacji. Aplikacja Briju, wraz z modułem JewelARy, jest do pobrania w App Store oraz Google Play.

 

Źródło: informacja prasowa

 

Reklama