W czasach pandemii najbardziej brakuje nam poczucia bezpieczeństwa. Czasem, mimo największych starań, nie wszystkich komplikacji da się uniknąć. Warto jednak szukać rozwiązań. Terapia do włosów wypadających po przejściu Covid-19 Joanny to właśnie jedno z nich!
Wzmożone wypadanie włosów do niedawna było głównie efektem stresu, zaburzeń hormonalnych, niewłaściwej diety, niezdrowego stylu życia czy chorób o ciężkim długotrwałym przebiegu. Niedawno do tej listy dołączył Covid-19. Według oficjalnych danych niezwykle nasilone wypadanie włosów dotyczy aż 24% ozdrowieńców. Wśród nich są też tacy, którzy infekcję spowodowaną nowym koronawirusem przeszli dość łagodnie, mimo to 2-3 miesiące później zaczęli tracić po kilkaset włosów dziennie. Wypadają w dużej ilości nie tylko podczas mycia czy czesania, są praktycznie wszędzie: na poduszce, podłodze, ubraniach. Po kolejnych dwóch, trzech miesiącach nadmierne wypadanie włosów zazwyczaj samoistnie wyhamowuje, ale fryzura jest już mocno przerzedzona.
Dlaczego tak się dzieje?
Lekarze na razie nie są pewni na ile jest to efekt silnego stresu związanego z tą chorobą, a na ile wpływ samego koronawirusa na mieszki włosowe. Prawdopodobnie oba te czynniki są istotne. Stres powoduje zwiększoną produkcję określonych hormonów, które są nazywane hormonami stresu, czyli adrenaliny, noradrenaliny i kortyzolu. Ten ostatni wydzielany w zbyt dużych ilościach, jest szczególnie niebezpieczny dla włosów, ponieważ prowadzi do osłabienia ich struktury i stanów zapalnych mieszków włosowych. Jeśli dodamy do tego inne czynniki, które towarzyszą Covid-19, jak długotrwałe zażywanie leków, wysoka gorączka czy osłabienie organizmu, nadmierne wypadania włosów wydaje się naturalną konsekwencją tej choroby. Może mu towarzyszyć także utrata blasku, osłabienie struktury włosów, wyraźne pogorszenie ich kondycji, a także podrażnienie i swędzenie skóry głowy. Ewidentnie mamy problem, ale mamy także rozwiązanie!
Terapia do włosów wypadających po przejściu Covid-19 Joanna
To kompleksowa linia, która wzmacnia, odżywia włosy i stymuluje ich wzrost na każdym etapie pielęgnacji. Szampon, odżywka oraz wcierka zawierają ekstrakty z czarnej rzepy, skrzypu polnego, oraz pokrzywy zwyczajnej, które należą do najskuteczniejszych naturalnych substancji wzmacniających i stymulujących wzrost włosów. Ich działanie wspiera kompleks Vital Hair, który ogranicza wypadanie włosów, wpływa na zwiększenie ich objętości i przywraca im zdrowy wygląd. Witamina PP uelastycznia włosy i nadaje im piękny połysk, a alantoina oraz pantenol nawilżają i koją skórę głowy. Skuteczność receptury potwierdzają ozdrowieńcy po Covid-19, którzy testowali całą linię, a także badania aplikacyjne przeprowadzone w specjalistycznym laboratorium.
Kiedy zacząć terapię?
Im wcześniej, tym lepiej. Nie warto czekać, aż włosy zaczną wypadać. Po otrzymaniu pozytywnego testu na Covid-19 do procesu leczenia, najlepiej od razu włączyć terapię wzmacniającą włosy. To ograniczy ich wypadanie po chorobie i przyspieszy odrastanie nowych włosów. Wystarczą trzy kroki.
Krok 1: Szampon After Cov19 Therapy Joanna
Można go stosować tak często jak zwykłe szampony Każde mycie pobudzi cebulki i wzmocni włosy, a także przywróci im zdrowy wygląd i blask.
Cena ok. 12 zł
Krok 2: Odżywka After Cov19 Therapy Joanna
Nałóż ją po oczyszczeniu i odsączeniu włosów z nadmiaru wody. To skoncentrowana formuła, która zapewni im kompleksową pielęgnację w momencie osłabienia. Nawilża, wzmacnia i wygładza włosy, dzięki czemu mniej się plączą, łatwiej rozczesują i są mniej podatne na uszkodzenia mechaniczne podczas czesania i stylizacji.
Cena ok. 9,5 zł
Krok 3: Wcierka After Cov19 Therapy Joanna
Rozpyl ją dokładnie u nasady włosów i wmasuj delikatnie w skórę głowy. Wcierka, podobnie jak odżywka powinna być stosowana po każdym myciu włosów, przez co najmniej 6 tygodni, a najlepiej 3 miesiące.
Cena ok. 12 zł
Aby terapia zadziałała w pełni, nie należy pomijać żadnego z tych etapów. Nie ma drogi na skróty, ale najważniejsze, że jest wyjście z tej stresującej sytuacji. Nadmierne wypadanie włosów dopiero niedawno umieszczono na liście dolegliwości związanych z tzw. długim ogonem Covid-10, ale wszystko wskazuje na to, że niebawem będzie ono na czołowej pozycji, bo dotyka coraz szerszego grona ozdrowieńców. A więc dbajcie o siebie z głową.
Źródło: informacja prasowa