Wzrost zysków o ponad 2 mln zł. Polski producent soków przedstawił wyniki

Wzrost zysków o ponad 2 mln zł. Polski producent soków przedstawił wyniki

Excellence, polski producent soków, syropów, napojów oraz produktów biobójczych, od początku roku osiągnął przychody w wysokości 45 mln zł – to wynik o blisko 1/3 wyższy w porównaniu do analogicznego okresu w roku 2020. Zysk netto wyniósł 2,39 mln zł i wzrósł o 2,33 mln zł. Firma w 2021 roku znacznie rozszerzyła kanały sprzedaży, co przełożyło się na skokowe zwiększenie przychodów. 

W wynikach są konsolidowane dane spółki Health Medica, specjalizującej się w produkcji i sprzedaży suplementów diety – w której Excellence nabył 51% udziałów. W styczniu 2021 roku zarząd Excellence podjął decyzję o rozpoczęciu działań zmierzających do przeniesienia notowań akcji spółki z NewConnect na rynek regulowany GPW – prospekt emisyjny został już złożony w KNF.

Nasza podstawowa działalność – czyli produkcja soków i syropów – jest mocno skalowalna i jesteśmy gotowi na to, by natychmiast dopasować się do większych zamówień czy wprowadzać nowe produkty i serie na rynek. Dlatego możemy szukać nowych obszarów i nisz, w których wykorzystamy nasze przewagi konkurencyjne – jak w obszarze konopi czy zdrowia.

Dariusz Polinceusz, prezes Excellence

Grupa chce być liderem w produktach konopnych w segmencie liquidów. Jak przyznaje Dariusz Polinceusz, produkty na bazie konopii są bardzo perspektywicznym rynkiem, na którym firma chce zbudować silną pozycję. 

Dlatego podejmujemy działania, które pozwolą zrealizować taką strategię: powołaliśmy spółkę Excellence Cannabis, która będzie specjalizować się w produkcji wyrobów z olejem cannabis oraz na kryształach CBD – produktów spożywczych, kosmetycznych i suplementów diety. Ponadto zainwestowaliśmy w 10% akcji spółki Polskie Konopie. Będzie ona produkowała artykuły spożywcze z dodatkiem konopi, suplementy diety, a także rozpocznie sprzedaż wyrobów farmaceutycznych i medycznych oraz kosmetyków na bazie konopi. Naszym celem jest opracowanie unikatowych produktów, uruchomienie kanałów sprzedaży i bezpośredniego dotarcia do odbiorcy, a także w przyszłości bazowanie na własnych surowcach. W połączeniu z możliwościami Health Medica, która jest w Grupie Excellence i pracuje nad nowoczesną platformą internetowej sprzedaży suplementów diety, widzimy istotne synergie i możliwości rozwoju w nowych segmentach.

Dariusz Polinceusz

 

Grupa Excellence w 2021 roku zawarła 3-letnią umowe ze wszystkimi business unitami Jeronimo Martins w Europie. Umowa rozszerza obecną współpracę dotyczącą produkcji i dostaw wyrobów marki własnej sieci w Polsce o Portugalię oraz Maderę. Wartość nowego zamówienia wynosi rocznie 144.300 euro.

Excellence eksportuje swoje produkty także do Niemiec, Holandii, Czech, na Białoruś i Ukrainę, Litwę, Łotwę i do Estonii. Asortyment jest dostępny również w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Tradycyjne smaki od Excellence docenili także konsumenci w Kanadzie. Spółka prowadzi działania w celu pozyskania dystrybutora w Azji i na Bliskim Wschodzie.

 

 

Źródło: informacja prasowa

Reklama