Mondelēz International inwestuje w fundusz CCOF

Mondelēz International jeszcze bardziej angażuje się w pomoc w tworzeniu gospodarki o obiegu zamkniętym. Firma dołączyła do Circulate Capital Ocean Fund (CCOF), funduszu inwestycyjnego, którego celem jest sprostanie wyzwaniom związanym z tworzywami sztucznymi w Indiach i Azji Południowo-Wschodniej.

Firma poczyniła inwestycje w CCOF, których celem jest skupienie się na fizycznym zbieraniu elastycznych folii – lekkich, wielowarstwowych tworzyw sztucznych stosowanych w przemyśle przekąsek.

Ta inwestycja stanowi kluczowy krok naprzód w naszym wkładzie w gospodarkę o obiegu zamkniętym dla tworzyw sztucznych i jest wyraźną demonstracją naszego długoterminowego celu, jakim jest zero odpadów netto.

Dirk Van de Put, prezes i dyrektor generalny Mondelēz International Inc

Inwestorami w CCOF są jedne z wiodących światowych firm zajmujące się pakowaniem towarów konsumpcyjnych. Fundusz zapewnia finansowanie przedsiębiorstwom rozpoczynającym działalność w zakresie gospodarki odpadami, recyklingu i gospodarki o obiegu zamkniętym oraz małym i średnim przedsiębiorstwom w Indiach, Indonezji, Tajlandii, Wietnamie i na Filipinach.

Oczekuje się, że inwestycja Mondelēz International w CCOF sfinansuje przedsiębiorstwa, które wspierają cel firmy, polegający na zbieraniu większej ilości odpadów z tworzyw sztucznych, niż firma produkuje obecnie w Indiach i Azji Południowo-Wschodniej.

W ramach naszej ambicji, aby stać się bardziej zrównoważoną firmą zajmującą się przekąskami, to partnerstwo pomoże finansować firmy, które próbują wypełnić luki systemowe w zakresie zbierania, sortowania i ponownego wykorzystania odpadów z tworzyw sztucznych, w tym folii elastycznej.

Dirk Van de Put

Dotychczasowe działania Mondelēz International

Dołączenie do CCOF nie jest pierwszą inicjatywą, jaką Mondelēz International poczynił w ramach celów dotyczących recyklingu opakowań. Od 2013 roku firma usunęła 65 000 ton opakowań ze swojego portfolio. Na obecną chwilę około 94% wszystkich opakowań jest przystosowanych do recyklingu.

Nasze poparcie dla bardziej zrównoważonej przyszłości tworzyw sztucznych jest jasne. Poczyniliśmy znaczne postępy w zakresie zmniejszenia zużycia opakowań z tworzyw sztucznych, zastąpienia tworzyw sztucznych innymi materiałami, projektowania pod kątem gotowości do recyklingu i wyznaczenia ambitnych celów w zakresie opakowań z tworzyw sztucznych w naszym portfolio.

Christine Montenegro McGrath, wiceprezes i dyrektor ds. globalnego wpływu i zrównoważonego rozwoju w Mondelēz International

Mondelēz International wspiera już inicjatywy promujące gospodarkę o obiegu zamkniętym dla tworzyw sztucznych na wielu rynkach, w tym w Indiach, Indonezji, na Filipinach oraz w Wielkiej Brytanii i Australii. Działania koncentrują się na mniejszej liczbie, ulepszonych opakowań i systemach z tworzyw sztucznych. 

 

Foto: linkedin.com/company/mondelezinternational

Reklama