Henkel ukończył inwestycję wartą blisko cztery miliony euro

Henkel ukończył inwestycję wartą blisko cztery miliony euro
Henkel ukończył inwestycję wartą blisko cztery miliony euro Henkel ukończył inwestycję wartą blisko cztery miliony euro Henkel ukończył inwestycję wartą blisko cztery miliony euro

Henkel Polska zainstalował nową linię produkcyjną i tym samym zakończył ostatni etap inwestycji w zakładzie produkcji detergentów i środków piorących w Raciborzu. Dzięki unowocześnieniu w raciborskim zakładzie rozpoczęto wytwarzanie zupełnie nowego asortymentu: płynów do płukania tkanin marek Silan i E oraz płynu do prania specjalistycznego Perwoll.

  • Wartość inwestycji wyniosła blisko cztery miliony euro.

Raciborski zakład będzie wytwarzał produkty, które trafią na rynek polski, ukraiński oraz krajów bałtyckich. Fakt bliskości zakładu produkcyjnego do docelowego rynku zbytu oznacza mniejsze obciążenie dla środowiska wynikające z mniejszych dystansów, które produkty logistycznie miałyby pokonać. Jak podaje Henkel Polska, w ten sposób wyeliminowanych zostaje ok. 560 ton CO2.

Ukończenie nowej inwestycji daje nie tylko większe wykorzystanie potencjału linii produkcyjnych zakładu w Raciborzu, ale także pozwala bardziej zadbać o środowisko naturalne.  Wszystkie linie w fabryce działają, a my cieszymy się, gdyż jest to kolejna inwestycja wpisująca się w strategię zrównoważonego rozwoju Henkla.

Adrian Wycisk, dyrektor fabryki w Raciborzu

Jak dowiadujemy się w komunikacie prasowym producenta, uruchomienie nowej linii produkcyjnej pozwoliło zwiększyć produkcję działu płynów o 200%.

 

Reklama