MOYA przejmuje operatora kart paliwowych TFC i wychodzi poza granice Polski

MOYA przejmuje operatora kart paliwowych TFC i wychodzi poza granice Polski

Anwim S.A., operator sieci stacji paliw MOYA, przejmuje spółkę The Fuel Company Holding BV (TFC), emitenta i operatora kart paliwowych TFC. Karty TFC akceptowane są na ponad 8 tys. stacji w 18 krajach Europy. Finalizacja transakcji zaplanowana jest na przełomie 2021 i 2022 roku.

Ruch ten ma na celu zaoferowanie użytkownikom programu flotowego MOYA Firma możliwości tankowania w całej Europie, rozliczenie opłat drogowych oraz szybki i prosty zwrot podatku VAT i akcyzy za zakupione zagranicą paliwo.

Anwim S.A., dzięki pozyskaniu spółki The Fuel Company Holding BV, znacznie zwiększy zasięgi i poszerzy katolog usług dla klientów flotowych. Co bardzo ważne, TFC oferuje również możliwość ładowania samochodów elektrycznych za pomocą sieci ładowarek w 46 krajach. Bardzo istotną przewagą rynkową jest fakt, że spółka The Fuel Company Holding BV dysponuje także własną automatyczną stacją paliw, która zlokalizowana jest w kluczowym dla europejskiej logistyki miejscu – w belgijskim miasteczku Meer, w pobliżu granicy z Holandią.

Branża transportowa w naszym kraju jest prawdziwą europejską potęgą. Polscy kierowcy obecni są na drogach wszystkich krajów Starego Kontynentu, a nawet jeszcze dalej. Do sprawnego funkcjonowania potrzebują oni jednolitej w całej Europie oferty na zakup paliwa i innych usług.

Paweł Grzywaczewski, członek zarządu Anwim S.A.

Anwim S.A. jest największą niezależną spółką paliwową w Polsce. Od kilku lat utrzymuje wysokie tempo rozwoju zarówno poprzez organiczny wzrost sieci stacji paliw MOYA, jak i akwizycje (np. zakupienie sieci samoobsługowych stacji paliw eMILA). Na ten moment pod marką MOYA funkcjonuje ok 350 obiektów. Rirma rozwija m.in. program dla flot – MOYA Firma, na który składają się karty paliwowe i aplikacja mobilna.

Reklama