IV fala przyspiesza. 96% zakażeń to osoby niezaszczepione

IV fala przyspiesza. 96% zakażeń to osoby niezaszczepione

W ciągu ostatniej doby w Polsce stwierdzono 15 190 przypadków zakażenia koronawirusem. Rośnie także liczba zgonów. Nie ma wątpliwości, że IV fala pandemii COVID-19 zdecydowanie przyspieszyła. Najbardziej narażone są osoby niezaszczepione.

 

Jak informuje Ministerstwo Zdrowia: "Ponad 96% zakażeń to osoby niezaszczepione. Wśród wszystkich zgonów osób zakażonych koronawiusem – ponad 97% to osoby niezaszczepione (dane na 29.10.2021)". Do tej pory w Polsce w pełni zaszczepiło się ponad 20 mln osób. Wśród wszystkich zgonów osób zakażonych koronawirusem 1 250 dotyczyło osób zaszczepionych.

Ministerstwo Zdrowia na Twitterze podało statystyki dotyczące zakażeń wśród osób niezaszczepionych.
Źródło: twitter.com/MZ_GOV_PL

 

Zapisy na szczepienie trzecią dawką ruszyły dla wszystkich pełnoletnich Polaków

Od 2 listopada na szczepienie przypominające mogą zapisać się wszyscy Polacy, którzy ukończyli 18 rok życia i otrzymali pełny schemat szczepienia. Trzecią dawkę szczepionki można przyjąć z zachowaniem co najmniej 6-miesięcznego odstępu od podania ostatniej dawki szczepienia podstawowego przeciwko COVID-19. E-skierowania wydawane są automatycznie. 

Szczepienie przypominające wykonywane jest preparatami Comirnaty (Pfizer-BioNTech) lub Spikevax (Moderna). Na ten moment dawkę przypominającą przyjęło 991 606 osób.

 

Reklama