Global Cosmed kupuje 7 nowych nowych maszyn o wartości 2 mln euro

Global Cosmed kupuje 7 nowych nowych maszyn o wartości 2 mln euro

7 maszyn automatyzujących procesy produkcji chemii gospodarczej i kosmetyków pielęgnacyjnych stanie już wkrótce w 4 fabrykach należących do Global Cosmed. Zwiększenie wydajności zakładów w Polsce i Niemczech to kolejna, w krótkim czasie, inwestycja firmy i jasny sygnał dla inwestorów co do ambitnych celów spółki.


Szacowana wartość rynkowa zakupu to 2 mln euro. Po inwestycjach w zintegrowany sposób zarządzania i własne brandy, to kolejne działanie usprawniające funkcjonowanie firmy. 7 maszyn zakupionych od niemieckiego partnera ma zautomatyzować proces produkcji asortymenty w Radomiu, Jaworze, Świętochłowicach i Stadtilm. Całość transakcji została pokryta ze środków własnych Emitenta.

Nowe maszyny to nie tylko pewność zwiększenia mocy produkcyjnych a co za tym idzie możliwość realizacji większej ilości nowych umów, większa szybkość produkcji i wzrost wolumenów. To perspektywa wejścia na nowe rynki i rozszerzenia asortymentu produktów brandowych i oferty dla klientów B2B. W końcu, to realna szansa na skokowy rozwój naszych zakładów.

Magdalena Mielimonka, wiceprezes Zarządu Global Cosmed S.A.

Zakup maszyn zwiększył również ogólną wartość aktywów GC, co w ocenie Zarządu korzystnie wpłynie na sytuację gospodarczą i finansową Spółki.

Reklama