Eurocash przejmuje sieć Arhelan. Jest zgoda UOKiK

UOKiK odpowiedział na zgłoszenie dot. dużego przejęcia na polskim rynku. Dotyczyło ono zamiaru nabycia przez Eurocash S.A. kontroli nad spółką Arhelan.

"Nabycie wspólnej kontroli nastąpi poprzez nabycie udziału w kapitale zakładowym Spółki Przejmowanej" - czytamy w komunikacie UOKiK. Tomasz Chróstny, prezes urzędu, wyraził bezwarunkową zgodę na nabycie 49% udziałów w Arhelan przez Eurocash. Docelowo Grupa Eurocash ma być w posiadaniu 50% udziałów.

Warunkami dokonania transakcji było zakończenie restrukturyzacji wewnętrznej w Arhelan, w tym m.in. przekształcenie firmy w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, przeniesienie udziałów do jednego wspólnika.

Grupa Eurocash to największa polska firma zajmująca się hurtową dystrybucją produktów FMCG, chemii gospodarczej, alkoholi
i wyrobów tytoniowych. W ramach Grupy funkcjonują sieci m.in. Deliktesy Centrum, Groszek, Gama, Lewiatan, a także Frisco działające w formule e-commerce.

Arhelan to polska sieć, która w kraju obecna jest od 1991 roku. W tej chwili sieć liczy 100 obiektów i zatrudnia ponad 2,5 tys. pracowników. Polskie Sklepy Arhelan obecne są głównie w województwie podlaskim.