Materne-Polska Sp. z o.o. zmienia nazwę na Andros Polska. To jedna z największych firm skupujących i przetwarzających owoce w Polsce z fabryką w Łopatkach na Lubelszczyźnie, a także nowoczesna zamrażalnia i ważny eksporter owoców do krajów Unii Europejskiej.
W Polsce rocznie sprzedaje się ponad 1,5 tysiąca ton produktów marki Andros, głównie wyciskane soki owocowe. Marka stale poszerza swoją ofertę skierowaną do konsumentów nad Wisłą, a w fabryce w Łopatkach, która działa od 1992 roku, powstają kolejne owocowe nowości. Fabryka na Lubelszczyźnie jest częścią francuskiej grupy Andros – europejskiego lidera rynku owocowego.
Zmiany w polskiej fabryce Andros wiążą się ze zmianami personalnymi
W kwietniu 2021 stanowisko CEO w polskim Androsie objęła Magdalena Klimczak, wcześniej od września 2019 - Country Manager Materne-Polska Sp. z o.o. Magdalena Klimczak swoje zawodowe CV budowała przez ponad 18 lat w Savencia Fromage & Dairy, wypełniając niemal wszystkie funkcje związane z marketingiem, zarówno w polskim oddziale firmy, jak i na szczeblu międzynarodowym. Od 2019 roku swoje doświadczenie wykorzystuje w Andros Polska.
Nowe podejście w komunikacji marketingowej Andros Polska
Od 2020 roku zmieniło się podejście Andros Polska do komunikacji marketingowej. W drodze przetargu producent wybrał agencję reklamową Plej i rozwinął promocję, stawiając na digital i social media. Dziś najwyższą jakość produktów marki Andros potwierdzają chętnie korzystające z nich gwiazdy i topowi polscy influencerzy.
Andros Polska (d. Materne-Polska) aktywnie uczestniczy też w życiu lokalnej społeczności. Firma jest jednym ze znaczących pracodawców w regionie, a zakład produkcyjny daje zatrudnienie wielu okolicznym mieszkańcom. W ramach przyjętej polityki sponsoringu i darowizn, Andros corocznie wspiera lokalne ośrodki edukacyjne i samorządowe, a swoje produkty przekazuje licznym instytucjom i organizacjom działającym na rzecz potrzebujących. Przyjęte w 2021 roku nowe założenia w obszarze CSR zakładają dalszy zrównoważony rozwój, w tym redukcję zużycia zasobów oraz opakowań czy zachowanie bioróżnorodności, promowanie agroekologii czy też ochronę owadów zapylających.
Więcej na www.andros.com.pl