Spółka Palikota zebrała 4,5 mln w akcji crowdfundingowej

Spółka Palikota zebrała 4,5 mln w akcji crowdfundingowej
Spółka Palikota zebrała 4,5 mln w akcji crowdfundingowej Spółka Palikota zebrała 4,5 mln w akcji crowdfundingowej Spółka Palikota zebrała 4,5 mln w akcji crowdfundingowej

Zakończyła się II emicja akcji w ramach crowdfundingu udziałowego organizowana przez Alembik Polska SA. W niecałe trzy tygodnie zebrała blisko 4,5 mln zł na dalsze inwestycje.

Do zespołu Alembik Polska dołączy ponad 1 000 inwestorów. Zebrane środki zostaną przeznaczone na dalsze inwestycje w lokale Czarcia Łapa i Młoda Polska oraz otwarcie nowej restauracji w Warszawie. Jednym z inwestorów został Kuba Wojewódzki.

Zakończona właśnie emisja jest drugą przeprowadzoną przez Alembik Polska. W 2020 roku ponad 1000 inwestorów społecznościowych zainwestowało w spółkę 4,2 mln zł. Tym razem akcje o łącznej wartości niemal 4 499 979 zł objęto w ramach 1043 inwestycji. Obie kampanie promowane były przez Crowdway.

Serdecznie witam w gronie akcjonariuszy osoby, które obdarzyły zaufaniem projekt Alembik Polska i zdecydowały się zainwestować po raz pierwszy. Niezwykle miło jest mi widzieć także rzeszę inwestorów, którzy wsparli projekt podczas pierwszej emisji. Ich kolejny wkład w rozwój spółki pokazuje, że Alembik ma przed sobą perspektywę dalszych wzrostów.

Janusz Palikot, Prezes Zarządu Alembik Polska SA

Alembik Polska SA to spółka zarządzająca siecią Alkotek, czyli restauracji z własnymi destylarniami, specjalizująca się także w produkcji wysokogatunkowych wódek. Prezesem Zarządu jest Janusz Palikot.

Źródło: informacja prasowa

Reklama