Lidl obniża ceny testów na Covid-19

Przez cały tydzień – od poniedziałku, 31 maja, do soboty, 5 czerwca – w sklepach Lidl Polska będzie obowiązywała specjalna promocja. Sieć obniża ceny dwóch rodzajów testów w kierunku SARS-CoV-2: na obecność antygenu koronawirusa oraz na przeciwciała. Testy oferowane są nie tylko w sklepach stacjonarnych, ale również przez internet – na Lidl-sklep.pl.

W ofercie Lidl Polska klienci mogą znaleźć dwa rodzaje testów: szybkie testy antygenowe w kierunku SARS-CoV-2 oraz te, które pozwalają na jakościowe wykrycie przeciwciał IgG i IgM przeciwko SARS-CoV-2. Od poniedziałku, 31 maja, do soboty, 5 czerwca, oba rodzaje testów będą oferowane w niższych, promocyjnych cenach. Szybkie testy antygenowe w kierunku SARS-CoV-2 będą kosztowały tylko 59,99 zł/ 1 opak. (zamiast 99 zł/ 5 testów/ 1 opak.), a w jednym opakowaniu znajdziemy aż 5 testów – czyli cena jednostkowa testu to tylko 12 zł! Z kolei cena testu na przeciwciała SARS-CoV-2 wyniesie 24,99 zł/ 1 opak. (zamiast 39,99 zł/1 opak.). Testy oferowane są we wszystkich sklepach stacjonarnych Lidl Polska oraz w sklepie internetowym Lidl-sklep.pl.

Testy serologiczne oferowane przez Lidla wykrywają we krwi obecność przeciwciał wytworzonych przez organizm w odpowiedzi na infekcje, w tym SARS-CoV-2. Testy te wykrywają odpowiedź immunologiczną organizmu po kontakcie z wirusem, ale nie obecność samego wirusa. Najnowsze badania pokazują, że u ludzi zakażonych SARS-CoV-2, przeciwciała IgM lub IgG pojawiają się w ciągu 19 dni od pojawienia się objawów (w 60% przypadków w ciągu pierwszego tygodnia, a u 90% w drugim tygodniu) 1 .


1 Źródło: instrukcja obsługi testu Primacovid

Szybki test antygenowy przeznaczony do samokontroli oferowany przez Lidl Polska pozwala w jakościowy sposób wykryć antygen wirusa SARS-CoV-2 w wymazach z przedniej części nosa (jedynie 2,5 cm) u osób z podejrzeniem zakażenia COVID-19. Testy od Boson Biotech są oferowane wyłącznie w zestawie pięciu sztuk. Wiarygodność diagnostyczna testu jest bardzo wysoka, o czym świadczą wskaźniki swoistości (99,20%), dokładności (98,72%) oraz czułości testu na poziomie 96,77%, a wynik otrzymujemy już po 15 minutach. Test jest przeznaczony do samokontroli i może być wykonany w warunkach domowych. Test antygenowy w kierunku SARS-COV-2 można wykonać bez względu na to, czy osoba wykonująca test ma objawy zakażenia, czy też nie. Badania wykazały, że wcześniejsze wykonanie testu, tj. w pierwszych 4 dniach choroby, wiąże się z wyższym stężeniem antygenu, co pozwala na jego łatwiejsze wykrycie.

Reklama