Druga szansa dla nieidealnych buraków – nowości od Kotlina i Krakusa

Druga szansa dla nieidealnych buraków – nowości od Kotlina i Krakusa
Druga szansa dla nieidealnych buraków – nowości od Kotlina i Krakusa Druga szansa dla nieidealnych buraków – nowości od Kotlina i Krakusa

Pod koniec ubiegłego roku całą Polskę obiegła wiadomość o tzw. „krzywych” burakach wyhodowanych przez rolnika spod Łęczycy. Warzywa wyrosły w nieidealnych proporcjach i z tego powodu nie zostały dopuszczone do ogólnej sprzedaży. Teraz marka Kotlin i Krakus we współpracy z siecią Lidl odkupiły od rolnika ponad 200 ton surowca, z którego stworzyły dwa wyjątkowe produkty – ketchup warzywny oraz koncentrat barszczu. Produkty dostępne będą w sieci Lidl już od 10 czerwca.

Grupa Maspex, jako firma odpowiedzialna społecznie wspierająca ideę zero waste, postanowiła odkupić część niedoskonałych buraków i uratować je przed zmarnowaniem. Dzięki temu marka Kotlin wyprodukowała ketchup warzywny z nieidealnego buraka z dodatkiem papryki i cebuli, natomiast Krakus stworzył koncentrat barszczu czerwonego. Nietypowe buraki otrzymały drugą szansę i już 10 czerwca – pod postacią nowych produktów Kotlina i Krakusa - trafią na sklepowe półki.

Linia produktów warzywnych z krzywego buraka będzie dostępna w ofercie limitowanej. Ketchup Kotlin i koncentrat Krakus będzie można kupić do wyczerpania zapasów.

W grudniu bieżącego roku historia Pana Mieczysława Miszczaka obiegła serwisy informacyjne. Rolnik posiał na 8 ha działce buraki ćwikłowe, które wyrosły w nietypowym kształcie przez co nie spełniały odpowiednich wymogów i nie zostały dopuszczone do sprzedaży. Na początku roku sieć sklepów Lidla Polska podjęła współpracę z rolnikiem, odkupując od niego 180 ton produktów. Grupa Maspex we współpracy z Lidl Polska również wsparła Pana Mieczysława odkupując pozostałe 200 ton surowca, z których stworzono dwa wyjątkowe produkty.

Sugerowana cena na półce: Ketchup Kotlin z krzywego buraka - 4,99 PLN, Koncentrat Krakus – 3,99 PLN
Wielkość opakowania: Ketchup Kotlin – 490g, Koncentrat Krakus – 300ml

Reklama