Olej Wielkopolski - kolejne eko zmiany
Olej Wielkopolski - kolejne eko zmiany Olej Wielkopolski - kolejne eko zmiany

Producent Oleju Wielkopolskiego jako pierwszy na rynku olejów jadalnych w Polsce wprowadza butelkę powstałą w 100% z materiałów z recyklingu.

Na całym świecie, w tym także w Polsce coraz częściej i głośniej mówi się o tym, jak negatywny wpływ na środowisko ma produkcja i używanie plastiku. W odpowiedzi na ten problem, producent Oleju Wielkopolski jako pierwszy na polskim rynku, wprowadza butelki pozyskane w 100% z materiałów z recyklingu.

Olej Wielkopolski jest pionierem w tej dziedzinie. Kilka lat temu jako pierwszy w Polsce wprowadził olej w butelkach z 51% RPET. Dziś, znając świadomość Polaków oraz rosnącą wiedzę na temat recyklingu i jego pozytywnego wpływu na środowisko, wprowadza do sprzedaży nową 2-litrową butelkę z recyklingu – 100% PET. Jest to odpowiedź na potrzeby Polaków, którzy w zdecydowanej większości chcą kupować ekologiczne produkty oraz deklarują chęć zmiany nawyków zakupowych ze swoich ulubionych marek na rzecz tych pochodzących z recyklingu. 2-litrowe butelki Oleju Wielkopolskiego posiadają wygodny uchwyt ułatwiający dozowanie oleju, a ich nakrętki są jeszcze bardziej niż dotychczas przyjazne środowisku. Skład oleju jest bogaty w wyjątkowe kwasy Omega-3 oraz witaminę E i K.

Recykling motywacją do zmian

Pojęcie biodegradowalności oraz ekologicznego stylu życia staje się coraz bardziej istotne dla producentów. Według danych człowiek wyprodukował już łącznie ponad 8 miliardów ton plastiku, co odpowiada za 70% zanieczyszczeń mórz i oceanów. Dla porównania największe morskie skupisko plastikowych odpadów, dryfujące po Pacyfiku, ma już powierzchnię ponad pięć razy większą niż Polska. W samej Europie tylko w ciągu ostatniego roku wyprodukowano ponad 58 mln ton tworzyw, z czego na pierwszym miejscu w kategorii zastosowań wymienia się opakowania.

Marka Wielkopolski z innowacyjnymi rozwiązaniami

Biorąc pod uwagę zagrożenia, jakie niesie za sobą nadmierna produkcja plastiku oraz korzyści wynikające z wykorzystywania tworzyw biodegradowalnych, producent Oleju Wielkopolskiego zdecydował się wprowadzić do sprzedaży olej w butelkach pochodzących w 100% z materiałów z recyklingu (100% RPET).

Ten innowacyjny projekt w sektorze olejów jadalnych, został wdrożony przez markę Wielkopolski, która jako jeden z pierwszych producentów żywności i napojów, podjęła się tego wyzwania w 2018 roku, wprowadzając do sprzedaży olej w butelkach 51% RPET. Od tego czasu Wielkopolski stale ulepsza swoje produkty oraz poszerza je o kolejne warianty, czego efektem jest dziś wprowadzenie na rynek polski 2-litrowej butelki w 100% nadającej się do recyklingu (100% RPET).

Olej Wielkopolski to 100% olej rzepakowy tłoczony tylko raz, z polskich ziaren rzepaku, uprawianych z wyjątkowym poszanowaniem natury, tak aby uzyskać jak najlepszą jakość. Olej rzepakowy jest naturalnym źródłem kwasów OMEGA 3 oraz witaminy E i K. W marki Wielkopolski można znaleźć również Olej Słonecznikowy oraz Olej Rzepakowy z Oliwą Extra Virgin.
Więcej informacji: http://www.olejwielkopolski.pl/

Wielkopolski jest produkowany w Szamotułach, koło Poznania. Rzepak wykorzystywany przy tłoczeniu pochodzi z polskich certyfikowanych upraw, co oznacza, iż pozyskiwany jest z poszanowaniem zasad ekosystemu.

Więcej informacji: www.olejwielkopolski.pl

Reklama