Nowe modele Fiata Panda i Tipo - w Polsce już na przełomie 2020/2021

Nowe modele Fiata Panda i Tipo - w Polsce już na przełomie 2020/2021
Nowe modele Fiata Panda i Tipo - w Polsce już na przełomie 2020/2021 Nowe modele Fiata Panda i Tipo - w Polsce już na przełomie 2020/2021 Nowe modele Fiata Panda i Tipo - w Polsce już na przełomie 2020/2021 Nowe modele Fiata Panda i Tipo - w Polsce już na przełomie 2020/2021

Funkcjonalność, komfort i styl - to główne cechy charakteryzujące nowe modele z rodziny Fiat Functional - Panda i Tipo, które będą dostępne w wersji Life, Sport, Cross. Sprzedaż samochodów na rynku polskim rozpocznie się na przełomie grudnia 2020 i stycznia 2021 roku.

Jak poinformował Luca Napolitano, dyrektor marek Fiat i Abarth w regionie EMEA, nowe modele powstały w odpowiedzi na potrzeby użytkowników związane z mobilnością - zarówno miejską, jak i w terenie. „Fiat Panda i Tipo są dostępne w trzech poziomach wyposażenia, każdy dla określonej grupy docelowej: Life dla tych, którzy żyją pełnią życia w mieście, Sport dla osób o bardziej aktywnym stylu życia, Cross dla użytkowników, którzy używają swojego samochodu także do przygód na łonie natury” - powiedział Luca Napolitano podczas prezentacji nowych modeli Fiata.

Nowy Fiat Panda Life został skonstruowany z myślą o osobach poruszających się na co dzień w przestrzeni miejskiej - dzięki odpowiednim gabarytom może parkować w dowolnym miejscu i omijać korki. Będą z niego też zadowoleni kierowcy, którzy dbają o środowisko i lubią oszczędzać, ponieważ klient, oprócz benzynowego, ma do wyboru również silnik hybrydowy. Ten model Pandy posiada także stylowe 15” koła, nowe obudowy lusterek bocznych oraz bagażnik dachowy.

Fiat Tipo Life w wersji Station Wagon - to samochód charakteryzujący się uniwersalnym wnętrzem, dostosowanym do potrzeb użytkownika, przestrzenią oraz dużą pojemnością bagażnika. Posiada wiele nowych elementów: sportową i ergonomiczną kierownicę, deskę rozdzielczą, elementy sterujące, a przede wszystkim w pełni konfigurowalny 7” cyfrowy wyświetlacz TFT.

Dodatkowo w modelu dostępne są: bezprzewodowa ładowarka do telefonów z szybkim ładowaniem oraz system Keyless Entry / Go umożliwiający dostanie się do samochodu bez konieczności wyjmowania kluczyka z kieszeni. Auto wyposażono też w czujniki parkowania oraz wszystkie najnowsze systemy ADAS do rozpoznawania znaków drogowych, trzymania się dozwolonej prędkości, utrzymywania pasa ruchu, upewniania się, że widzisz martwe punkty, a także informowania o zmęczeniu kierowcy. Ponadto ma bardziej dynamiczny, elegancki wygląd z nowymi: zderzakami, felgami, kolorami i nowym logo Fiata.

Natomiast Fiat Panda Sport i Fiat Tipo Sport - są to samochody dla miłośników sportowej jazdy. Fiat Panda Sport dostępny jest w kolorze Matowy Szary. Posiada 16” felgi aluminiowe i nowe chromowane logo „sport” na panelu bocznym. Wnętrze wyposażone jest w nowoczesny system informacyjno-rozrywkowy z 7” kolorowym ekranem dotykowym, z cyfrowym radiem DAB, Apple CarPlay i Android Auto.

Fiat Tipo Sport ma 3-litrowy silnik o mocy 100 KM z nowej serii silników FireFly Turbo. Luca Napolitano zaznacza, że jest to „silnik dla osób poszukujących wysokich osiągów i doskonałej jazdy, ale także niskiego zużycia paliwa i niskiej emisji ze skalibrowaną skrzynią biegów, aby była gotowa do jazdy po mieście, ale także bardzo wygodna na autostradzie”. Model jest też dostępny z wysokoprężnymi silnikami o mocy 95 i 130 KM.

Fiat Panda Cross to z kolei idealny samochód zarówno na wakacje nad morzem, jak i na odpoczynek w górach, a także na podróż po mieście. Spokojnie można nim przetransportować rower czy narty. Do wyboru w wersji Cross lub City Cross, z napędem 4x2 oraz 4x4, silnikiem benzynowym lub hybrydowym.

Fiat Tipo Cross to rodzinny crossover dostępny w wersji Sedan, Hatchback i Station Wagon. Jest wyposażony w nowy system informacyjno-rozrywkowy Uconnect5 z 10” ekranem dotykowym, zaprojektowany tak, aby można go było używać tak jak smartfona. Dzięki temu jest łatwy, intuicyjny, konfigurowalny za pomocą bezprzewodowego systemu Apple CarPlay i Android Auto z opcją zapisania do 5 konfiguracji, a także systemem ADAS. Podobnie jak Fiat Tipo Sport, wersja Cross ma też wersje z wysokoprężnymi silnikami o mocy 95 i 130 KM.

„Rodzina FIAT stała się jeszcze większa, jeszcze bardziej oszałamiająca, jeszcze bardziej nowoczesna - dzięki nowym modelom, nowym silnikom i nowej technologii” - podkreślił Napolitano dodając, że są to samochody miejskie, rodzinne, które upraszczają codzienne życie.

„Nazywamy je >>Functional Fiat<< i nasza historia pokazuje, że tworzymy takie samochody od lat, które odnoszą sukces nie tylko we Włoszech, ale także w całej Europie. Wystarczy pomyśleć o Ritmo, Cromie, Multipli i samochodach roku: Uno z 1984 roku, Tipo z 1989 roku i Punto z 1993 roku. Każdy z nich to udany samochód ze względu na swoje cechy i uniwersalność, a także odpowiadający naszym codziennym potrzebom” - zaznaczył dyrektor marek Fiat i Abarth w regionie EMA.

Reklama