Alfa Romeo świętuje 111 lat istnienia marki

W czwartek, 24 czerwca br. Alfa Romeo świętować będzie 111 lat swojego istnienia. Tego dnia w 1910 roku w Mediolanie założono firmę Anonima Lombarda Fabbrica Automobili (A.L.F.A.), która w 1918 roku zmieniła nazwę na Alfa Romeo po przejęciu jej przez inżyniera i przedsiębiorcę z Kampanii, Nicolę Romeo.

Alfa Romeo to marka o ważnej roli w historii motoryzacji. Skupia wokół siebie rzesze entuzjastów nieustannie śledzących jej rozwój. W celu zaangażowania swoich miłośników i dania im możliwości spotkania się i wyrażenia pasji do marki z logo z herbem rodu Viscontich, Alfa Romeo przygotowała czterodniowe wydarzenie w Muzeum Alfy Romeo w Arese, gdzie znajdują się najważniejsze modele marki.

Spotkanie rozpocznie się w czwartek 24 czerwca br. o godz. 10:00  tradycyjną paradą na torze znajdującym się w obrębie Muzeum, otwartą dla wszystkich prywatnych właścicieli samochodów Alfa Romeo dowolnego modelu czy rocznika. Przesłaniem parady, (ale i całej 4-dniowej imprezy), będzie hołd oddany czerwieni Alfa, kolorowi, który od zawsze wyróżnia samochody marki, do tego stopnia, że stał się on integralną częścią DNA Alfy Romeo. Dlatego Goście zostaną także poproszeni o założenie czegoś czerwonego. W tym kolorze będą również maseczki, rozdawane bezpłatnie przy wejściu, aby spędzić te niezwykłe dni w pełnym bezpieczeństwie.

Dzień jeszcze bardziej wyjątkowy dla pierwszych Klientów Giulii GTA i GTAm.

24 czerwca br. zostanie na długo zapamiętany przez nabywców ekskluzywnych modeli Giulia GTA i GTAm. Właśnie w tym dniu pierwsi Klienci będą mogli odebrać  te niezwykłe samochody, wyprodukowane w liczbie zaledwie 500 numerowanych egzemplarzy. Szczęśliwi właściciele docenią wartość wyjątkowej i ekskluzywnej obsługi „customer experience” dokładnie w rocznicę powstania marki Alfa Romeo. Nie ma lepszego sposobu, aby uczcić ten jubileusz, jak zasiąść za kierownicą tego supersamochodu. Auto wyposażone w silnik 2.9 V6 Bi-Turbo o zwiększonej mocy 540 KM i najlepszym w swojej klasie stosunku wagi do mocy, wynoszący 187 KM/1 litr, prezentuje wyjątkową zdolność marki do łączenia stylu i sportowego charakteru.

W wydarzeniu wezmą udział dyrektorzy marki Alfa Romeo, działu Projektowania i działu Inżynierii. Będą towarzyszyć Klientom w tym ekskluzywnym doświadczeniu, opowiadając im o szczegółach powstania samochodów i kulisach tego wyjątkowego projektu. O godzinie 12:00 Klienci udadzą się, każdy swoim samochodem,  prosto na tor na ekskluzywną paradę i  będą uczestniczyć w wyjątkowej wizycie tematycznej o poprawie osiągów wyścigowych i przyjemności czerpanej z jazdy, specjalnie przygotowanej w Muzeum wśród muzealnych samochodów i materiałów w Centrum Dokumentacji.

Legenda o głębokich korzeniach.

Badania nad nowymi materiałami, doświadczenie w lotnictwie, ale także specjalne wersje wyścigowe, od przedwojennej 8C 2300 Monza do legendarnych lżejszych modeli granturismo z lat 50. i 60. XX w.: Giulietty Sprint Veloce i Giulii Sprint GTA, których „A" w nazwie od słowa „alleggerita” oznacza „lżejsza, odciążona". Historia ta ma swój ciąg dalszy w modelu 75 Turbo Evoluzione, aż po aktualnie produkowane aktualnie nowe Giulie GTA i GTAm.

Parady zarezerwowane dla Klubów i fanów.

Następnie o godzinie 15:00 odbędzie się specjalna parada dla Klubów Alfa Romeo, które będą również zaproszone do udziału w spotkaniu o godzinie 15:30, podczas którego zostanie przedstawiony harmonogram wydarzeń w Muzeum oraz propozycje dla tych w szczególny sposób zafascynowanych marką. Dodatkową atrakcją będą codzienne dwie parady (o godz. 10.00 i 17.00). Warunkiem uczestnictwa w nich jest rezerwacja miejsc, której można dokonać wysyłając maila na adres info@museoalfaromeo.com.

Od modeli produkowanych seryjnie po tory wyścigowe na całym świecie: Alfa Romeo to także Formuła 1.

Dla tych, którzy kochają bolidy Formuły 1, w Muzeum będzie można przeżyć na żywo przygotowania do GP Austrii z sesjami treningowymi, kwalifikacjami i wyścigiem transmitowanym na żywo na dużym ekranie. Przez caly okres będzie można podziwiać jednomiejscowy samochód pokazowy Alfa Romeo Racing Orlen, a w piątek 25 czerwca, goście będą mogli przeżywać wyjątkowe emocje podczas połączenia na żywo z kierowcami zespołu, Kimi Räikkönenem i Antonio Giovinazzim, na torze w Spielbergu oraz podczas wirtualnej wycieczki odkrywać tajemnice padoku i garażu.

Zgłębianie historii.

Od chlubnej przeszłości po dzień dzisiejszy. Na sobotę 26 i niedzielę 27 czerwca zaplanowano dwa wykłady poświęcone historii marki. Pierwszy z nich dotyczyć będzie rocznicy pierwszego zwycięstwa A.L.F.A. (Modena, 1911, Regularity Race), a drugi wykład będzie poświęcony konceptowi 4C, prototypowi supersamochodu zaprojektowanemu przez Centro Stile Alfa Romeo w 2011 roku. Na zakończenie wykładów, właściciele 4C zostaną zaproszeni na paradę swoimi samochodami po wewnętrznym torze.

Pozostając w temacie historii, dla zwiedzających będzie również otwarta wystawa „Koniki morskie", ukazująca fascynujący i mało znany rozdział w historii Alfy Romeo: zastosowanie silników Alfy w żegludze, od wyścigów po transport publiczny, od pojazdów wojskowych po łodzie rybackie.

Każdego dnia w godzinach od 10.00 do 18.00, w godzinach otwarcia Muzeum, można będzie również zwiedzać Muzeum „od kuchni", rezerwując wycieczkę z przewodnikiem: dwa piętra magazynów, w których przechowywane są samochody, silniki, nagrody, podwozia i inne materiały, które zazwyczaj nie są wystawione na widok publiczny.

Atrakcje dla grup i rodzin.

W weekend zaplanowano również atrakcje dla grup i rodzin: od warsztatów kreatywnych dla dzieci zaplanowanych na sobotę 26 czerwca o godz. 15:00, po poszukiwanie skarbów w niedzielę 27 czerwca o godz. 16:30.

Cały program można sprawdzić na stronie museoalfaromeo.com tutaj , a wszystkie atrakcje są wliczone w cenę biletu wstępu. Wymagana jest rezerwacja miejsc, poprzez wysłanie maila na adres info@museoalfaromeo.com.

Reklama