Czyszczenie i pielęgnacja posadzek w przemyśle – Kärcher radzi

Czyszczenie i pielęgnacja posadzek w przemyśle – Kärcher radzi

Kup szorowarkę i odbierz voucher na dalsze zakupy! Promocja Automat Korzyści – luty – grudzień 2021.

Przemysł wymaga rozwiązań, które są dedykowane tej branży, które znają jej specyfikę i poradzą sobie z licznymi wyzwaniami związanymi z pracą w tym sektorze. Kärcher – lider technologii czyszczenia przedstawia skuteczne sposoby na zachowanie czystości na posadzkach. A czystość w przemyśle zawsze skorelowana jest ze słowem, które jest nie do przeceniania w warunkach produkcji przemysłowej, jakim jest bezpieczeństwo. Powierzchnie podłóg przeznaczonych do użytku w branży przemysłowej są odporne na bardzo intensywne użytkowanie, gładkie lub delikatnie strukturalne, pokryte powłoką zabezpieczającą lub cementem o wysokim stopniu gęstości. Mogą być pomalowane lub z dodatkiem piasku dla zwiększenia własności antypoślizgowych. Zadbać o takie posadzki pomoże  szorowarka. Kärcher prezentuje wybór tych urządzeń dedykowanych do przemysłu w specjalnej ofercie, w której otrzymasz za zakup urządzenia voucher na dalsze zakupy sprzętu profesjonalnego niemieckiego producenta.

Jak zadbać o posadzki? Radzimy krok po kroku

1. Czyszczenie podstawowe + zabezpieczenie

Koniecznie w dwóch przejściach

1.1 Do pozbycia się uporczywych zabrudzeń z oleju, sadzy bądź osadu mineralnego należy użyć środka do czyszczenia podłóg RM 69 ASF. W zależności od stopnia zabrudzenia stosuje się roztwór 5-10%. W metodzie dwuetapowej najlepiej jest skorzystać z szorowarki z zielonymi szczotkami walcowymi lub padami walcowymi, ponieważ są w stanie poradzić sobie z brudem nawet w wąskich szczelinach powierzchni. Zabrudzoną posadzkę należy spryskać roztworem środka czyszczącego i pozostawić do momentu aż roztwór zwiąże cały brud. Tak przygotowaną podłogę należy czyścić naprzemiennie, a w zależności od stopnia zabrudzenia – więcej niż raz. Po odessaniu pozostałości środka czyszczącego posadzkę neutralizuje się czystą wodą.

1.2  Użyj środka do intensywnego doczyszczania  RM 752 w roztworze 10-25% (w zależności od struktury nawierzchni) gdy chcesz usunąć powłokę zabezpieczającą z posadzek przemysłowych. Ponownie skorzystaj z opisanej powyżej metody dwuetapowej. Należy pamiętać o odczekaniu minimum 10 minut na związanie środka czyszczącego z brudem, ale jednocześnie nie można dopuścić do zaschnięcia środka czyszczącego na czyszczonej powierzchni. Dlatego warto ją  podzielić na mniejsze sekcje. Kilkukrotnie wyczyść powierzchnię szorowarką z ustawionym maksymalnym naciskiem, używając zielonych padów walcowych lub szczotki walcowej. Po rozpuszczeniu pozostałości powłoki, zabrudzony roztwór zostaje odessany i zneutralizowany czystą wodą w jednym przejściu roboczym. Na koniec odczekaj aż powierzchnia wyschnie.

1.3  Dla lepszego zabezpieczenia powierzchni przed ponownym zabrudzeniem oraz uszkodzeniami, pokryj ją cienką warstwą trwałej powłoki ochronnej RM 782 przy pomocy płaskiego mopa, najlepiej z mikrofibry. Powłokę ochronną należy rozprowadzić dokładnie i równomiernie, tak, aby uzyskać jednolity efekt. Powtórz proces po ok 30 min. kiedy pierwsza warstwa wyschnie. Następnie pozwól zaaplikowanej emulsji stwardnieć przez noc – w tym czasie nie wolno po niej chodzić ani jeździć.

2. Czyszczenie zasadnicze

Bez ponownego wycierania oraz płukania

Do czyszczenia zasadniczego użyj szorowarki ze standardowymi, czerwonymi szczotkami walcowymi. Czyść w jednym przejściu roboczym, z delikatnym naciskiem szczotki do podłoża. Użyj środka do czyszczenia podłóg RM 69 ASF w roztworze 0,5-3% (w zależności od stopnia zabrudzenia). Nie trzeba go wycierać ani spłukiwać wodą, a powierzchnia od razu nadaje się do użycia.

3. Odnawianie

Użyj środka czyszcząco-regenerującego.

Jeśli musisz pozbyć się śladów obuwia i obcasów, użyj szorowarkę z żółtymi padami walcowymi (do powierzchni gładkiej) lub delikatne białe szczotki walcowe (do powierzchni z nierównościami), w połączeniu ze środkiem czyszcząco-regenerującym RM 748. Środek ten “naprawi” powierzchnię i nada jej gładkie, równomierne wykończenie. Najpierw spryskaj brudne ślady koncentratem, a następnie wypoleruj.

4. Ślady opon oraz hamowania

Krótko trzymaj detergent

Aby usunąć ślady hamowania wózka widłowego lub zużytych opon spryskaj zabrudzoną powierzchnię środkiem RM 776 i pozostaw na 5 minut. Następnie usuń resztki zabrudzonego płynu szorowarką.  Uwaga: nie używaj tej metody na powierzchni z powłoką ochronną, ponieważ może doprowadzić do jej uszkodzenia.

W skrócie:

Czego potrzebujesz do czyszczenia i zabezpieczenia elastycznych powierzchni podłóg.

Czyszczenie podstawowe i zabezpieczenie powłoką

  • Alkaliczny środek do podłóg RM 69 ASF lub środek do intensywnego doczyszczania RM 752
  • Zielone pady walcowe lub szczotki walcowe
  • Szorowarka BR 55/40
Czyszczenie zasadnicze
  • Alkaliczny środek do podłóg RM 69 ASF
  • Standardowa, czerwona szczotka walcowa
Odświeżanie/Odnowa
  • Środek czyszcząco-regenerujący RM 748
Usuwanie śladów opon i hamowania
  • Środek do usuwania śladów po oponach RM 776

Masz zadanie? Mamy rozwiązanie! Czyli jaka szorowarka dla przemysłu?

Kärcher w ofercie posiada wiele szorowarek, jednak ze względu na skalę działalności przemysłowej i wymogi tego sektora do przemysłu polecić można większe, mocniejsze maszyny z fotelem dla operatora. Na przykład szorowarka Kärcher B 150 R Bp Dose Fleet. Jest to szorowarka dedykowana dla przemysłu ale też handlu czy logistyki. Przeznaczona jest do czyszczenia powierzchni o wielkości od 5000 do 10000 m².

Jest w  pełni konfigurowalna może być wyposażona optymalnie do potrzeb klienta. Krótka i wąska budowa urządzenia gwarantuje wysoką łatwość manewrowania umożliwiając swobodną pracę w wąskich przejściach. W wyposażeniu system wymiennych głowic, panel sterowania EASY i system kluczy KIK. Szorowarka może pracować w trybie eco!efficiency, który znacznie obniża głośność pracy. Dodatkowo w trybie eco!efficiency urządzenie pobiera znacznie mniej energii co pozwala na wydłużenie czasu pracy na akumulatorach i wydłużenie żywotności samych akumulatorów (zwiększona ilość cykli ładowania) oraz szczotek. Opcjonalnie można doposażyć w boczne szczotki podmiatające, które wstępnie zamiatają i zbierają luźne zanieczyszczenia. Jest  dzięki temu szorowarką i zamiatarką w jednym, co oznacza, że  podczas jednego przejścia roboczego maszyna zamiata, szoruje i odsysa.


Dlaczego Kärcher?

Szorowarki Kärcher są niezwykle wszechstronne. Nadają się  zarówno do czyszczenia podstawowego, zachowawczego, do polerowania twardych posadzek (m.in. posadzek gresowych, podłóg epoksydowych czy betonu zacieranego) a także elastycznych wykładzin podłogowych. Użytkownik ma możliwość wyboru urządzenia oraz wyposażenia w zależności od zapotrzebowania. Do podłóg twardych idealnie nadają się szczotki walcowe, gwarantujące do sześciu razy wyższą siłę nacisku oraz dokładne czyszczenie także powierzchni strukturalnych. Szczotki tarczowe z kolei gwarantują długi czas kontaktu z podłogą oraz czyszczenie zachowawcze gładkich powierzchni. Typ czyszczonej powierzchni ma wpływ również na wybór belek ssących. Wybór prostej belki wskazany jest najbardziej w przypadku czyszczenia wielu różnych rodzajów posadzek, a belki łukowej z kolei w przypadku czyszczenia podłóg flitowanych.

Szorowarki Kärcher mogą pracować w trybie ekologicznym eco!efficiency, który doskonale sprawdza się w czyszczeniu codziennym. Wpływa na obniżenie poziomu głośności pracy oraz zmniejszenie zużycia energii elektrycznej przy niewielkiej redukcji siły turbiny ssącej i silników szczotek. W przypadku modeli zasilanych bateryjnie tryb eco!efficiency dodatkowo wydłuża maksymalny czas pracy nawet o 30%.

Zaletą szorowarek Kärcher jest system DOSE. W starych modelach szorowarek środek czyszczący wlewano bezpośrednio do zbiornika z wodą, co sprzyjało marnotrawieniu środków czyszczących, złym jego dozowaniu a po dokonanym czyszczeniu pozostawianiu wody ze środkiem w zbiorniku i nie trzymaniu higieny. System DOSE gwarantuje, że środek czyszczący jest dozowany bezpośrednio na głowicę szczotkową a jego stężenie jest regulowane bezstopniowo od 0 do 3% i może być zmieniane podczas pracy. System ten wpływa na redukcję zużycia chemii i zapobiega obecności chemii w zbiorniku wody czystej dzięki czemu wewnątrz nie tworzy się osad. System DOSE to oszczędność chemii (nie trzeba wylewać środka z którego w danym momencie nie korzystamy) i dłuższa żywotność komponentów (dwa oddzielne zbiorniki na chemię i wodę).

W branży przemysłowej potrzeba rozwiązań na miarę wyzwań jakie są codziennością w tym wymagającym środowisku pracy. Wybierając Kärcher masz gwarancje niezawodności, dzięki niemieckiej technologii i wieloletniemu doświadczeniu w utrzymaniu czystości. Inwestycja w profesjonalny sprzęt to wymierne zyski dla Twojego przedsiębiorstwa.

Dodatkowo w trwającej od lutego 2021 go końca roku ofercie, przy zakupie tego lub innych, wybranych modeli szorowarek Kärcher otrzymasz voucher o wysokości nawet 4 000 zł na zakup produktów Kärcher linii Professional.

Reklama