VACO Retail – w trosce o ekologię i bezpieczeństwo

VACO Retail – w trosce o ekologię i bezpieczeństwo

Walka ze szkodnikami oraz wirusami i bakteriami nie musi być skazana na niepowodzenie dzięki odpowiednim środkom. O ofercie dopasowanej do potrzeb rynku opowiada Piotr Dzik, Prezes Zarządu VACO Retail.

Walka ze szkodnikami – owadami czy też gryzoniami, to temat dość wstydliwy. VACO Retail proponuje rozwiązania w tym obszarze. Jaka idea przyświeca działaniom firmy?

Każdy z nas na co dzień spotyka się ze szkodnikami w swoim otoczeniu: w pracy, szkole, domu, parku, lesie. Dbając o bezpieczeństwo i ochronę indywidualną każdego z was, dostarczamy preparaty i środki, które w skuteczny sposób ją zapewnią. Tworzymy produkty zgodnie z przekonaniem, że zdrowie i poczucie bezpieczeństwa to jedne z najważniejszych wartości życia.

Czym zajmuje się firma VACO Retail?

VACO Retail to firma o ugruntowanej pozycji na rynku, wywodząca się z sektora profesjonalnych usług pest-control. Działa zarówno w branży chemicznej, jak i kosmetycznej. W ciągu kilku ostatnich lat osiągnęła wysoką pozycję konkurencyjną i stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek na rynku. Działa w sektorze produktów do walki z owadami oraz gryzoniami. Głównym celem VACO Retail jest zapewnienie konsumentom maksymalnej ochrony przed insektami.

Jakie trendy możemy zauważyć na rynku w kategorii Państwa produktów?

Zaobserwować możemy trend na produkty ekologiczne, które są bezpieczne i można je stosować w towarzystwie dzieci i zwierząt. Konsumenci są coraz bardziej świadomi działania związków chemicznych używanych w produktach do ochrony osobistej, dlatego mając alternatywę wybierają te bezpieczne, oparte na naturalnych składnikach. W odpowiedzi na dynamicznie zmieniające się potrzeby konsumentów oraz w trosce o środowisko naturalne, wprowadziliśmy na rynek innowacyjną linię produktów ECO. Produkty z tej serii zawierają w swoim składzie wyłącznie komponenty pochodzenia naturalnego. Pozwalają spojrzeć na kłopotliwy i niezręczny temat walki z insektami w inny, lepszy, a przede wszystkim przyjazny dla zielonego świata sposób.

Jakie linie produktów posiadacie Państwo w swoim portfolio?

Poza szeroką linią produktów ekologicznych, w roku 2019 wprowadziliśmy linię produktów VACO MAX. Są to produkty o maksymalnej ochronie m.in. przed komarami i kleszczami, muchami czy mrówkami. Analizując potrzeby naszych konsumentów, postanowiliśmy stworzyć produkty, które spełniają dwa główne kryteria wyboru, czyli bezpieczeństwo i skuteczność. Linia VACO MAX to produkty, które mają wysokie stężenie substancji aktywnej przez co są bardzo skuteczne. To co wyróżnia nasze produkty, to piękny zapach oraz fakt, że w każdym z nich oferujemy dodatkowy benefit jak np. w produkcie VACO Spray MAX na komary, kleszcze, meszki, dodaliśmy panthenol, który jest idealny do wrażliwej i skłonnej do podrażnień skóry.

Czy oferujecie również produkty do walki z gryzoniami?

Tak, wieloletnie doświadczenie zdobyte w usługach deratyzacji firmy VACO pozwoliło nam wykreować produkty skuteczne i bezpieczne dla ludzi oraz środowiska. Linia VACO PROFESSIONAL jest w pełni dostosowana do obecnych wymogów legislacyjnych i spełnia wszystkie kryteria bezpieczeństwa. Jest dedykowana zarówno dla klientów indywidualnych, jak również profesjonalistów.

Już niedługo rozpoczęcie kolejnego sezonu owadowego. Co jest kluczowe w kwestii wprowadzenia nowości?

Przy wprowadzaniu nowego produktu na rynek, najważniejszym jest sprawdzenie potrzeb konsumentów. Nie tworzymy nowości po to, aby stały na półce. Chcemy nimi odpowiedzieć na potrzebę klientów dając im gotowe rozwiązania.

Robimy to wykorzystując obszerne analizy sprzedaży internetowej oraz technologię Big Data. Internet jest jedynym miejscem, w którym konsument ma właściwie nieograniczoną możliwości wyboru właściwego produktu odpowiadającego na specyficzną potrzebę. Analizujemy te dane i przekuwamy je na nowości produktowe, a następnie staramy się lokować je na półkach sklepów.

Branża środków ochrony przed szkodnikami ma również to do siebie, że ciągle poszukujemy nowych substancji czynnych, które w skuteczny sposób poradzą sobie z coraz to nowymi gatunkami owadów, czy też uodparnianiem się na nie szkodników.

Czy VACO Retail oferuje także produkty do dezynfekcji?

Już przed pandemią mieliśmy w swoim portfolio produkt do rąk, który zwalcza wirusy i bakterie. Potrzeba rynku i naszych klientów pozwoliła nam stworzyć całą linię produktów do dezynfekcji VACO Hygiene o bardzo przyjemnym zapachu. Linia ta to dwa rodzaje płynów – VACO Hygiene do dezynfekcji rąk z gliceryną i witaminą E – antywirusowy (70% etanol) oraz VACO Hygiene Plus do dezynfekcji rąk i powierzchni – antywirusowy (70% etanol). W zależności od potrzeby dostępne są w 8 pojemnościach, najmniejsza to kieszonkowe opakowanie 50 ml.

Dziękuję za rozmowę.
Monika Kociubińska

Reklama