Charytatywny Bieg z Butelką Mleka 2024 – zapisy już otwarte!

Charytatywny Bieg z Butelką Mleka 2024 – zapisy już otwarte!

Tegoroczny Bieg z Butelką Mleka wystartuje 1 września o godz. 12:00 w Giełczynie koło Łomży. Impreza zyskała już rozpoznawalność zarówno wśród biegaczy, jak i rodzin z dziećmi, dając okazję do sportowej rywalizacji oraz dobrej zabawy. Bieg wyróżnia fakt, że uczestnicy przemierzają wybrany dystans z butelką mleka OSM Piątnica, a opłaty wpisowe przeznaczane są na cel charytatywny.

Ósma edycja Biegu z Butelką Mleka ponownie odbędzie się na terenach położonych pośród giełczyńskich lasów. Tradycyjnie Bieg przebiegał będzie na 3 dystansach o długościach: 5 km, 10 km oraz 21 km. Dzięki zróżnicowaniu tras w imprezie uczestniczyć mogą wszyscy, którzy uwielbiają biegać, dostosowując dystans do swoich możliwości. Każdy uczestnik Biegu otrzyma pakiet startowy, w którym znajdą się atrakcyjne gadżety sportowe, stanowiące doskonałą pamiątkę z wydarzenia, oraz tytułowa butelka OSM Piątnica, z którą należy przebiec wybraną trasę. 

Bieg, który pomaga

Bieg z Butelką Mleka to wyjątkowe wydarzenie, które łączy sportowe emocje z działalnością dobroczynną. Całkowity dochód z opłat wpisowych przekazywany jest bowiem na cele charytatywne, a każdy z uczestników może wybrać, którą z lokalnych organizacji pożytku publicznego chciałby wesprzeć. 

Jak co roku wydarzeniu towarzyszyć będzie rodzinny festyn biegowy z licznymi atrakcjami, takimi jak: zabawy dla dzieci z animatorami, malowanie twarzy, dmuchańce czy zumba dla najmłodszych. Podczas festynu odbędą się także degustacje produktów OSM Piątnica, ognisko oraz konkursy z nagrodami, a o wyjątkową atmosferę i oprawę muzyczną imprezy zadba profesjonalny DJ. W ramach wydarzenia przewidziane są także biegi dla dzieci w kategoriach wiekowych od 2-13 lat na zróżnicowanych dystansach wynoszących od 100 do 800 m oraz "Bieg Rodzinny". 

Organizatorem Charytatywnego Biegu z Butelką Mleka jest Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Sportu dla Wszystkich „Biegamy dla Zdrowia”, współorganizatorem jest Gmina Łomża, a Sponsorem Głównym – Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Piątnica, która już po raz ósmy wesprze tę inicjatywę. OSM Piątnica z dużym zaangażowaniem włącza się w przedsięwzięcia promujące aktywności sportowe i zdrowy tryb życia, a także wspomaga działalność lokalnych instytucji oraz organizacji pożytku publicznego.

Zapisy już otwarte! Szczegółowa trasa biegu dostępna jest pod adresem: https://www.traseo.pl/trasa/bieg-z-butelka-mleka-gielczyn
Na wydarzenie można zapisać się do 30.08.2024 roku na stronie: https://elektronicznezapisy.pl/event/9876.html
 


fot.: materiały prasowe

Reklama