Atrakcje na Gubałówce. Rusza letnia strefa rozrywki [PROGRAM]

Atrakcje na Gubałówce. Rusza letnia strefa rozrywki [PROGRAM]

Aktywny wypoczynek, piasek pod stopami oraz malownicze górskie krajobrazy – takie atrakcje czekają na nas w ośrodku turystycznym Grupy PKL na Gubałówce. Uwielbiana góra na czas wakacji zamienia się w najwyżej położoną plażę w Polsce z letnią strefą rozrywki, w której możemy liczyć na urozmaicony plan rekreacyjnych wydarzeń.

Wyobraź sobie piękne wysokie góry, piaszczystą plażę oraz tatrzańską przyrodę, a także mnóstwo ciekawych atrakcji – brzmi jak wymarzone wakacje? Zatem polecamy kierunek Zakopane i wycieczkę na Gubałówkę. Na najwyżej położonej w kraju plaży przeżyjemy moc niezapomnianych chwil, podczas bogatego wakacyjnego programu, który PKL przygotowały dla turystów.

Atrakcie na Gubałówce lato 2024 [PROGRAM]

6 lipca w ośrodku PKL na Gubałówce zapowiada się bardzo gorąco! Na kultowej górze, podczas całodziennego wydarzenia przywitamy oficjalnie lato. Ale to nie wszystko, bo odwiedzając tę zakopiańską atrakcję możemy być pewni, że aż cztery dni w tygodniu – przez całe lato – czekać na nas będą nowe i nietuzinowe zabawy. Hawajskie animacje, warsztaty artystyczne, rugby dla dzieci, góralskie zabawy – to tylko niektóre z nich. Poznajmy zatem wakacyjny plan wydarzeń na Gubałówce.

Animacje na Gubałówce

W każdy letni wtorek, z wyjątkiem 23 lipca, na Gubałówce poczujemy egzotyczny klimat Hawajów. Na tutejszej plaży czeka na nas mnóstwo zabaw inspirowanych tropikalnymi miejscami. 

Swoich sił spróbujemy w hawajskim limbo, zabawy polegającej na przejściu pod kijem umieszczonym między dwiema pionowymi tyczkami. Nie zabraknie również gorącej zumby i tradycyjnego hawajskiego tańca hula z pomponami, charakterystycznymi spódniczkami oraz kwiecistymi naszyjnikami. We wtorki także weźmiemy udział w zabawach z przeciąganiem liny czy zagramy w klasy na piasku.

Warto również wziąć udział w wakacyjnym konkursie na TikToku, w ramach którego zwycięzcy wygrają pobyt w Zakopanem dla 2 osób i noclegi w Apartamenty Kuźnice, wyjazd na Kasprowy Wierch i Gubałówkę, a także kolację w Restauracji GWARNO.

Zasady konkursu są bardzo proste! Wystarczy, że chętni ułożą swój układ taneczny do piosenki z filmu zamieszczonego na TikToku (nie może być krótszy niż 10 sekund) i opublikują go na swoim profilu z hasztagami #PKLGubałówka #LatoNaGubałówce #LetniaStrefaRozrywki. Pierwsze nagrody zostaną rozdane 6 sierpnia,  kolejne 6 września.

Atrakcje dla dzieci na Gubałówce 2024

Wakacyjne środy na Gubałówce to przede wszystkim czas na zabawy i gry ruchowe. Najmłodsi spróbują swoich sił w plażowym rugby, to po piłce nożnej druga najpopularniejsza dyscyplina drużynowa na świecie.  Warto wspomnieć, że na Gubałówce podczas środowych spotkań z rugby obecni będą zawodnicy Kadry Narodowej Mężczyzn Rugby - zawsze 3 trenerów.

Warsztaty artystyczne

Letnie czwartki w ośrodku PKL na Gubałówce upłyną na warsztatach artystycznych i rękodziełach. W trakcie zajęć, na najwyżej położonej w kraju plaży, wykonamy wakacyjne pamiątki. Stworzymy swoją niepowtarzalną ramkę na pamiątkowe zdjęcie z wakacji, a także wykonamy pocztówkę z Zakopanego czy kolorowe breloczki, zawieszki albo magnesy na lodówkę. Chillout na kocu pozwoli na odprężenie, a własnoręcznie wykonane gadżety będą zdecydowanie najlepszym upominkiem z wakacyjnego wyjazdu.

Letnia strefa rozrywki na Gubałówce

Wakacyjne soboty na Gubałówce to podróż do regionalnych, podhalańskich tradycji. Jeśli wówczas planujemy odwiedzić ośrodek PKL z niezapomnianym widokiem na Tatry możemy przygotować się na mnóstwo żywiołowych atrakcji. Tańce, porywająca muzyka i dynamiczne zabawy zręcznościowe – krótko mówiąc Góralskie Śpasy. Do udziału w wydarzeniach zachęcamy nie tylko mieszkańców, ale i turystów, którzy będą mogli zapoznać się z podhalańskimi tradycyjnymi zabawami.

Na plaży na Gubałówce nie zabraknie również pysznych przekąsek m.in.: gofrów, lodów, zapiekanek, tradycyjnych oscypków czy grillowanych dań.

Gubałówka - plaża z widokiem na Tatry

Od 20 do 28 lipca Letnia Strefa Rozrywki zamieni się w  Tatrzański Festiwal Minerałów i Biżuterii, podczas którego miłośnicy kamieni będą mogli nie tylko obejrzeć piękne okazy, ale i zakupić surowce oraz biżuterię. W tych dniach nie będzie zabaw na plaży, za to wypełnią ją stanowiska z niesamowitymi eksponatami.

Jak widać wakacje na Gubałówce zapowiadają się aktywnie i bardzo intersująco. Zatem proponujemy wyruszyć na tę uwielbianą górę, by spędzić niebanalnie czas i to w urokliwych okolicznościach przyrody.


foto: mat. prasowe

Reklama