Prezes POLOmarketu złożył rezygnację. "Jedna z najtrudniejszych decyzji"

Prezes POLOmarketu złożył rezygnację. "Jedna z najtrudniejszych decyzji"

26 czerwca 2024 roku Marcin Sowa, który był związany z siecią POLOmarket od 20 lat, zrezygnował z pełnienia funkcji prezesa zarządu. "Nadszedł czas, aby opuścić to zaszczytne stanowisko" – przekazał informując o podjętej decyzji. 

Odchodzi po dwóch dekadach w strukturach firmy

Marcin Sowa spędził w strukturach POLOmarketu ostatnie dwie dekady, z czego ostatnie niecałe 12 lat zajmował stanowisko prezesa zarządu. Czyni go to najdłużej urzędującym prezesem w historii spółki.

We wpisie w mediach społecznościowych Marcin Sowa przyznał, że sam jeszcze nie wierzy, że informuje o ten zmianie. "(...) była to jedna z najtrudniejszych decyzji w moim życiu zawodowym" – zaznaczył prezes.

Jako powód rezygnacji ze stanowiska prezesa zarządu Marcin Sowa poda przesłanki osobiste, a w szczególności zmianę stałego miejsca zamieszkania i wszelkie związane z tym konsekwencje. Jak informuje spółka, przez kolejne 12 miesięcy Marcin Sowa będzie w dalszym ciągu zaangażowany w struktury Grupy, celem wsparcia Zarządu i Rady Nadzorczej.

Czas wyzwań i zmian

Lata spędzone w POLOmarkecie Marcin Sowa określił jako "czas wielu wyzwań i zmian, często bardzo gwałtownych oraz ochrony interesów Spółki na wielu płaszczyznach. Czas bardzo dużego zaangażowania z mojej strony tak w rozwój samej Spółki, jak i podmiotów z nią powiązanych, czas rozwoju osobistego i wielkiej nauki". 

"Żegnam się z Zarządem w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku i w przekonaniu, iż dzięki budowanym przez laty mocnym fundamentom i elastyczności w działaniu jesteśmy zdolni sprostać wyzwaniom rynkowym" – przekazał Marcin Sowa. 

"POLOmarket na zawsze pozostanie >mój ulubiony<" – dodał na koniec prezes.

Kto stanie na czele POLOmarketu?

Grupa nie poinformowała jeszcze o dalszych krokach celem powołania nowego prezesa spółki. Wiemy jednak, że po podjęciu decyzji przez Radę Nadzorczą o powołaniu nowego Prezesa Zarządu spółka wyda odrębny komunikat.

W Zarządzie Spółki POLOmarket pozostają na ten moment: Anita Tołysz odpowiedzialna za Pion Administracji i Compliance, Jarosław Brudnicki odpowiedzialny za Pion Zakupów i Marketingu, Bartosz Pietruszka zarządzający Pionem Operacyjnym oraz Piotr Szmyt Dyrektor Pionu Finansów i Księgowości.


foto: Marcin Sowa (mat. prasowe)

Reklama