Gospodarka cyrkularna tematem XIV Międzynarodowej Konferencji Logistyki Odzysku

Gospodarka cyrkularna tematem XIV Międzynarodowej Konferencji Logistyki Odzysku
konferencja logistyki odzysku 2024 Gospodarka cyrkularna tematem XIV Międzynarodowej Konferencji Logistyki Odzysku

Już po raz czternasty Eko Cykl Organizacja Odzysku S.A, przy wsparciu merytorycznym Akademii Wiedzy Środowiskowej, organizuje konferencję dotyczącą logistyki odzysku. W tym roku zostaną podjęte również tematy związane z raportowaniem ESG, aby już teraz firmy z sektora MŚP przygotować do wymogów, które niebawem będą ich codziennością. Konferencja odbędzie się w dniach 16 – 17 IX 2024 roku w siedzibie Teatru Bohema House, przy ul. Smugowej 46A w Warszawie.

Konferencja Logistyka Odzysku

Tegoroczna XIV Międzynarodowa Konferencja Logistyka Odzysku odbywać się będzie pod hasłem „W kierunku gospodarki o obiegu zamkniętym”. W jej trakcie zostanie podjęty między innymi temat rozwiązań w gospodarce odpadami na terenie UE, również te dotyczące gospodarki cyrkularnej. Prelegenci wytłumaczą, dlaczego wprowadzenie zmian w zakresie GOZ nie tylko służy środowisku naturalnemu, ale przede wszystkim wyróżni firmę, zmniejszy koszty prowadzenia działalności oraz wpłynie na jakość świadczonych usług.

Na jednym z paneli przedstawione zostaną regulacje wspierające firmy w zrównoważonych działaniach. Temat szczególnie istotny w obecnym czasie, kiedy regulacje zmieniają się dynamicznie, a firmy muszą na bieżąco śledzić je i dostosowywać się do zmian.

Szczególnie istotnym zagadnieniem, z punktu widzenia firm z sektora MŚP, będzie zagadnienie dotyczące raportowania ESG. Prelegenci z Akademii Wiedzy Środowiskowej wyjaśnią dlaczego małe i średnie przedsiębiorstwa już dziś powinny przygotować się do raportowania, które będzie obowiązywać od roku 2027.

W ramach tego zagadnienia uczestniczy konferencji dowiedzą się:

  • jakie informacje niefinansowane firmy będą musiały raportować;
  • jakie dane dotyczące obszaru środowiska, społeczeństwa i zarządzania będzie musiał przedsiębiorca wykazać w raporcie; 
  • jak się do tego przygotować, aby sprostać Europejskim Standardom Sprawozdawczości Zrównoważonego Rozwoju, w oparciu o które małe i średnie przedsiębiorstwa będą musiały raportować. Warto podkreślić, iż za brak raportowania będą groziły kary.

Dodatkowo w trakcie konferencji poruszone zostaną także tematy spalarni odpadów, jako nieodzownego elementu GOZ czy też zagadnienia związane z rozliczeniem obowiązków za sprzęt elektryczny i elektroniczny.

Prelegentami tegorocznej konferencji będą:

  • prof. dr hab. inż. Wielgosińki, Kierownik Zakładu Technik Inżynierii Środowiska, Politechnika Łódzka,
  • dr inż. Robert Wawrzonek, Członek Zarządu REMONDIS Electrorecycling  Sp. z o.o.,
  • adwokat Tomasz Lasecki, Kancelaria Maruszkin,
  • Piotr Grodkiewicz, Dyrektor Działu Recyklingu Eko Cykl Organizacja Odzysku Opakowań S.A.,
  • Błażej Fidziński, Dyrektor Działku Zrównoważonego Rozwoju Project Zero Waste Sp. z o.o.,
  • Kornel Orda, Specjalista ds. Ochrony Środowiska Project Zero Waste Sp. z o.o.

Gościem specjalnym konferencji będzie Pani Claudia Mensi, Prezes Europejskiego Stowarzyszenia Gospodarki Odpadami (FEAD), która przybliży uczestnikom konferencji zagadnienia związane z gospodarką odpadami na terenie UE.

Podczas uroczystej, wieczornej Gali zostaną rozdane dyplomy dla EkoMecenasów, jak również odbędzie się koncert zespołu Dżem, z nowym liderem w składzie, czyli Sebastianem Riedel.

Konferencja realizowana jest w ramach publicznych kampanii edukacyjnych Eko Cykl Organizacja Odzysku Opakowań S.A.

Więcej informacji na stronie Logistyka Odzysku › Eko Cykl


foto: mat. partnera

Reklama