Żabka przekracza kolejną granicę. Do sieci dołączył 9000. franczyzobiorca

Żabka przekracza kolejną granicę. Do sieci dołączył 9000. franczyzobiorca

Już 9000 franczyzobiorców prowadzi swoje lokalne biznesy pod szyldem Żabki. Do sieci dołączył właśnie 9000. przedsiębiorca, który zarządza sklepem w Kosinie zlokalizowanym w województwie podkarpackim. To miejscowość, która liczy mniej niż 4000 mieszkańców. W ten sposób detalista pokazuje, że mniejsze miasta są również ważną lokalizacją dla sieci.

Cieszymy się, że możemy powitać naszego 9000. franczyzobiorcę. Przedsiębiorcy prowadzący swoje sklepy z logo Żabka odgrywają kluczową rolę w rozwoju naszej sieci. Stale wzbogacamy ofertę dostosowując ją do potrzeb klientów również z małych miejscowości, którzy coraz bardziej cenią sobie czas oraz wygodę.

Adam Manikowski, wiceprezes zarządu Grupy Żabka, dyrektor zarządzający Żabka Polska

Sklep Żabka w Kosinie

9000. franczyzobiorcą został Jakub Uberman. Do tej pory wspierał żonę w prowadzeniu salonu kosmetycznego. Wcześniej był także managerem sprzedaży i przedstawicielem handlowym w firmie z branży rolniczej. Jak sam przyznaje, dołączenie do Żabki było dla niego oczywistym wyborem.

Możliwość rozwoju oraz sprawdzony model biznesowy były kluczowe w mojej decyzji. Dodatkowo, rozpoznawalność marki Żabka daje mi pewność, że przyciągnę szerokie grono lojalnych klientów od samego początku.

Jakub Uberman, 9000. franczyzobiorca prowadzący sklep Żabka w Kosinie

Potencjał małych miejscowości

W zeszłym roku sieć Żabka uruchomiła ponad 1000 nowych sklepów, w tym 130 z nich w miejscowościach liczących poniżej 50 000 mieszkańców. W samym województwie podkarpackim funkcjonuje blisko 280 sklepów, w tym 75 z nich na terenie Rzeszowa, a nowo otwarty sklep w Kosinie jest pierwszym sklepem w tej miejscowości.

Z danych statystycznych Żabki wynika, że w zdecydowanej większości (75%) to panie decydują się na założenie własnego biznesu i poprowadzenie swojego sklepu Żabka we wspomnianym województwie.

Przedsiębiorcy rozwijający swój biznes z Żabką w małych miejscowościach i na terenach wiejskich mogą liczyć na dodatkowe wsparcie sieci. Jednym z oferowanych rozwiązań jest program „Auto na start", który zapewnia samochód umożliwiający dojazd do placówki. Program ten jest skierowany do przedsiębiorców prowadzących sklepy w miejscowościach liczących do 30 tys. osób lub mieszkających na co dzień w innych lokalizacjach. Dodatkowym benefitem jest pakiet relokacyjny, czyli comiesięczne wsparcie finansowe dla franczyzobiorców, którzy decydują się na przeprowadzkę, aby otworzyć sklep w miejscowości do 50 tys. mieszkańców.


foto: mat. prasowe

Reklama