Stock Polska wprowadza do Polski nową markę whisky

Szkocka whisky Clan Campbell, która właśnie debiutuje na krajowym rynku to pierwsza własna marka whisky w portfolio Stock Polska. Jej nazwa nawiązuje do jednego z najstarszych i najbardziej znanych szkockich klanów – The Clan Campbell. Producent zaprezentował nowość podczas spotkania z mediami, na którym nie mogło zabraknąć redakcji wiadomoscispozywcze.pl.

Stock Polska wprowadza pierwszą własną markę whisky

Whisky Clan Campbell to pierwsza własna marka whisky w portfolio Stock Polska, dzięki której firma chce umocnić swoją pozycję w rosnącej kategorii whisky na rynku polskim i zaoferować konsumentom tradycyjną szkocką whisky w kilku wariantach smakowych, ale też przełomowy dla whisky wachlarz produktów z kategorii RDT (napoje ready-to-drink).

Marek Sypek, dyrektor zarządzający Stock Polska, określił moment zakupu marki Clan Cambell przez Stock Spirits Group jako "ważny krok w rozwoju Stock Polska". Dyrektor dodał przy tym, że jest to "nowy strategiczny rozdział dla całej firmy"

Charakteryzująca się subtelnie słodkim podtekstem i dymnym wykończeniem whisky Clan Campbell jedną z najbardziej rozpoznawalnych i drugą najlepiej sprzedającą się marką szkockiej whisky na rynku francuskim, który jest największym europejskim rynkiem whisky.

Nowa destylarnia Stock Polska

Inwestycja Stock Spirits Group w markę Clan Campbell wiąże się także z budową nowej destylarni w Inveraray w Szkocji, w której firma rozpocznie produkcję własnej whisky single malt. Stock Spirits Group już rozpoczął wszelkie formalności związane z procesem budowy nowej destylarni w Szkocji.

Prace budowlane zaplanowane są na początku przyszłego roku, a pierwszy destylat ma pojawić się w październiku 2027 roku. Stock Spirits Group w destylarni Inveraray będzie produkować własną whisky single malt. Szacowany koszt inwestycji to 30 milionów euro, a nowa destylarnia Inveraray będzie wyposażona w najnowocześniejsze technologie, w tym takie, które są przyjazne dla środowiska.

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z INFORMACJAMI Z RYNKU:

Obserwuj nas w Google News

Whisky Clan Campbell

Clan Campbell to whisky typu blended niezmiennie produkowana według tradycyjnych szkockich zasad. Powstaje z najlepszych whisky słodowych i zbożowych. Dojrzewa w dębowych beczkach po Bourbonie, dzięki którym zyskuje charakterystyczny i niepowtarzalny delikatnie słodki smak z wyczuwalnymi nutami wanilii, karmelu i miodu. Kompozycję sygnuje nazwisko Campbell, najstarszego szkockiego klanu, które jest gwarancją ponadczasowej tradycji i jakości.

Butelkę whisky Clan Campbell ozdabiają charakterystyczne dla klanu symbole podkreślające dziedzictwo i szkockie korzenie marki. Górną część etykiety ozdabia herb klanu Campbell, a w jej środkowej części znajduje się typowy dla regionu Highlands – rodzimego regionu klanu – górzysty krajobraz. Wytłoczona w szkle fibuła reprezentuje broszkę, która dekoruje kilty klanu. Na butelce widnieje motto klanu: „Ne Obliviscaris”, czyli „Nie zapominaj” oraz podpis Torquhila Iana Campbell, obecnego szefa klanu Campbell.

Marka Clan Campbell przyciąga ludzi, którzy chcą być częścią współczesnego „klanu”. Należeć do grupy z własnego wyboru, w której mogą czuć się całkowicie sobą, być rozumianym i akceptowanym. Jestem przekonana, że nowa marka w naszym portfolio – szkocka whisky Clan Campbell – nie tylko spełni oczekiwania polskich konsumentów, którzy coraz częściej sięgają po jakościowe marki z autentyczną historią w tle, ale stanie się też jedną z najbardziej lubianych i angażujących marek szkockiej whisky wśród osób w wieku 18-44 lat.

Izabela Głodek, dyrektor marketingu Stock Polska

foto: mat. redakcji

Reklama