Zmiany w polskim zarządzie Carrefour. Powołano dwóch nowych członków

Zmiany w polskim zarządzie Carrefour. Powołano dwóch nowych członków

Zarząd polskiego oddziału Carrefour zyskał dwóch nowych członków. Wraz z początkiem czerwca na stanowisko dyrektora handlowego i Supply Chain Carrefour Polska awansował Eric Yung. Tomasz Waligórski zajął natomiast nowo powołane stanowisko dyrektora operacyjnego.

Nowy zarząd Carrefour Polska

Eric Yung jest byłym dyrektorem winiarskiej spółki zależnej Carrefour – Maison Johanès Boubée. Od 1 czerwca 2024 roku został powołany do zarządu Carrefour Polska na stanowisko dyrektora handlowego i Supply Chain. Eric Yung zastąpi na tym stanowisku Joëlle Bejjani, która objęła w Grupie Carrefour funkcję Multiformat Commercial Development Directorki.

Do zarządu Carrefour Polska dołącza również Tomasz Waligórski, który obejmuje stanowisko dyrektora operacyjnego (COO). Tomasz Waligórski posiada bardzo duże doświadczenie w handlu detalicznym i hurtowym, które zdobywał zarówno na rynku polskim, jak i międzynarodowym.

Obaj nowi dyrektorzy będą hierarchicznie raportować do Prezesa Carrefour Polska – Tarcka Ouaibi.

Kim są nowi członkowie zarządu Carrefour Polska?

Eric Young jest z wykształcenia inżynierem żywności. Rozpoczął karierę w 1996 roku w sklepie Comptoirs Modernes, a potem dołączył do zespołu zakupów w dwóch oddziałach regionalnych.

Trzy lata później, w 1999 roku dołączył do Grupy Carrefour i zajmował kilka stanowisk w obszarze marketingu produktów mlecznych, a następnie zakupów różnych kategorii produktów świeżych i artykułów spożywczych. W 2012 roku został dyrektorem ds. rynku dużego sprzętu AGD. W 2016 roku dołączył do zespołów FMCG jako Organization and Method Merchandise Director, a od 2018 roku był dyrektorem Maison Johanès Boubée.

Z kolei Tomasz Waligórski rozpoczynał karierę w 1995 roku jako kupiec w sieci hurtowej Eurocash, a później w sieci sklepów Biedronka, gdzie pracował jako regionalny dyrektor operacyjny, a następnie dyrektor handlowy i członek zarządu.

Ponad 7 lat spędził na kontrakcie w Portugalii, gdzie pracował jako dyrektor marek własnych dla Grupy Jeronimo Martins, a wcześniej jako kupiec senior w sieci supermarketów Pingo Doce. Następnie, po powrocie do Polski, piastował funkcję Prezesa Zarządu w sieci supermarketów Polomarket i ponownie w Eurocash, gdzie pracował jako Dyrektor Generalny Retail. Tomasz Waligórski niemal 2 lata spędził również w Afryce jako COO w sieci hipermarketów w Angoli, a przez ostatnie 3 lata był Dyrektorem Generalnym sieci Intermarche.


foto: mat. prasowe

Reklama