McDonald's wprowadza wielorazowe kubki YourCup

McDonald's wprowadza wielorazowe opakowania w polskich restauracjach. Sieć rozpoczyna od kubków i opakowań na lody. W dalszym ciągu będzie można skorzystać także z jednorazowych opakowań.

YourCup: Nowe wielorazowe kubki w McDonald's

W zależności od potrzeb odwiedzający restauracje mogą od zdecydować się na jedną z trzech opcji:

  • wybrać kubek jednorazowy podlegający recyklingowi,
  • przyjść z własnym kubkiem,
  • kupić kubek wielorazowego użytku YourCup. 

Kubek wielorazowy McDonald's YourCup jest dostępny w trzech opcjach: do napojów zimnych, gorących oraz lodów McFlurry. Co ważne, napoje gorące nie zostaną podane do innego kubka YourCup niż ten przeznaczony do tego rodzaju napojów.

W McDonald’s od lat działamy na rzecz ograniczenia liczby niezagospodarowanych opakowań. Dzięki współpracy z recyklerem, firmą Miklan-Ryza z Torunia, dajemy naszym papierowym opakowaniom drugie życie. Po przetworzeniu wracają one do restauracji w postaci m.in. papierowych ręczników. Widzimy jednak, że potrzeby części naszych gości się zmieniają. Wychodzimy im naprzeciw, oferując nie tylko opcję „Mam swój kubek”, ale również wprowadzając dodatkowe propozycje, takie jak kubek wielorazowego użytku YourCup.

Katarzyna Kucisz-Rosłoń, Impact Senior Manager w McDonald’s Polska 
Stare i nowe kubki w McDonald's. Przy składaniu zamówienia sami decydujemy, które z nich wybieramy (foto: mat. prasowe)

Jak podkreśla McDonald's, wszystkie wprowadzone opcje są przyjazne dla środowiska. Klienci w dalszym ciągu mogą korzystać z jednorazowych opakowań. Te, które trafią do frakcji papierowej w koszach McDonald’s zostaną następnie przetworzone i wrócą do obiegu. Natomiast wybierając kubek wielorazowy, warto zadbać o to, aby służył nam jak najdłużej.  

Ile kosztują kubki w McDonald's?

Przy składaniu zamówienia w McDonald's, zarówno stacjonarnie, jak i online, możemy teraz wybrać, czy chcemy dostać napój albo lody w dotychczasowym, jednorazowym opakowaniu, czy też skorzystać z opcji YourCup. Ile kosztuje wielorazowy kubek w McDonald's?

  • Cena wielorazowego kubka w McDonald's na napoje gorące wynosi 15,90 zł.
  • Tyle samo musimy zapłacić za kubek YourCup McDonald's na napoje zimne - jego cena wynosi 15,90 zł bez względu na rozmiar napoju.
  • Cena kubka wielorazowego na McFlurry jest niższa niż na napoje. W tym przypadku dopłacić musimy 9,90 zł. 

Jeśli wybierzemy kubek jednorazowy, czyli taki, który był dostępny w restauracjach McDonald do tej pory, także musimy liczyć się z dopłatą. Bez względu na rodzaj opakowań zapłacimy wtedy dodatkowe 30 groszy. Jest to związane z obowiązującą opłatą SUP.

Wielorazowe opakowania w McDonald's

Polski oddział McDonald's nie jest pierwszym, który postawił na wprowadzenie wielorazowych opakowań. Rozwiązanie to, choć w nieco innej formie, z powodzeniem funkcjonuje już między innymi we Francji.

Podczas składania zamówienia we francuskich restauracjach McDonald's możemy zdecydować, czy posiłek chcemy dostać na wynos (w jednorazowych opakowaniach podlegających recyklingowi), czy też zjeść na miejscu. PRzy wyborze tej drugiej opcji, napoje jak kawa i herbata dostaniemy w filiżance, natomiast frytki - w plastikowym opakowaniu wielokrotnego użytku. 


foto: mat. prasowe

Reklama