Producent wody stworzył własny recyklomat

Recyklomaty pojawią się w kolejnych sieciach handlowych, a już wkrótce z dużą szansą zobaczymy je w większości placówek o powierzchni przekraczającej 200 mkw. To rezultat ustawy wprowadzającej od początku 2025 roku powszechny system kaucyjny. Swoją cegiełkę postanowiło dołożyć do tego także Nestlé. Producent wody Nałęczowianka uruchomił własny recyklomat.

Recyklomat Nestlé

W warszawskim biurze Nestlé na ulicy Domaniewskiej pojawił się recyklomat. Maszyna umożliwia zwrot butelek Nałęczowianki pracownikom i wszystkim gościom odwiedzającym firmę. Maszyna będzie funkcjonować w ramach pilotażowego programu przez najbliższe kilka tygodni, ułatwiając oddawanie butelek Nałęczowianki do recyklingu i stając się symbolem zaangażowania firmy w edukację dotyczącą przetwarzania odpadów.

Recyklomat stanowi także przykład wykorzystania nowoczesnych technologii w celu wspierania obiegu zamkniętego.  Butelki wrzucane do żółtych koszy oraz recyklomatu w biurze trafiają do recyklera, który przetwarza je na żywicę rPET – materiał wykorzystywany do tworzenia nowych opakowań. Dzięki temu butelka może zyskać „drugie życie”, a firma znacząco zmniejsza ilość odpadów i oszczędza surowce.

Recyklomat w naszym biurze to coś więcej niż tylko urządzenie - to manifest naszej misji zrównoważonego rozwoju, gdzie jednym z celów jest wspieranie powstania systemu kaucyjnego i edukacja w zakresie recyklingu. Dzięki temu rozwiązaniu nie tylko zapewniamy wygodę i efektywność w oddawaniu i przetwarzaniu butelek, ale także budujemy świadomość dotyczącą recyklingu wśród pracowników i partnerów biznesowych. To symbol naszego zobowiązania do ciągłego doskonalenia odpowiedzialnych praktyk.

Rafał Wróblewski, BEO Nestlé Waters

Nałęczowianka to nie tylko producent naturalnej wody mineralnej, lecz także marka, która poprzez organizację różnorodnych inicjatyw edukacyjnych inspiruje do dbania o planetę.

Recykling jest ważnym elementem na wydarzeniach wspieranych przez Nałęczowiankę. Podczas Intel Extreme Masters (IEM) recyklomat ułatwiał oddawanie butelek. Na Runmageddonie firma zadbała o czystość terenu stawiając żółte kosze do segregacji odpadów. Olsztyn Green Festival był wyjątkowy - dwa recyklomaty i akcja sadzenia drzew pokazały, że nawet podczas zabawy można przyczynić się do efektywnego przetwarzania odpadów. A co więcej, za oddane butelki uczestnicy mogli otrzymać vouchery na kolejny festiwal.

Te działania dowodzą, że Nałęczowianka nie tylko mówi o recyklingu, ale rzeczywiście wprowadza go w życie.


foto: mat. prasowe

Reklama