Z miłości do handlu: Piotr Kotas i jego sklep Groszek

Z miłości do handlu: Piotr Kotas i jego sklep Groszek

Poznajcie Piotra Kotasa, właściciela osiedlowego sklepu spożywczego Groszek na Olszynce Grochowskiej w Warszawie. Od 2017 roku Piotr z oddaniem prowadzi ten niewielki, 54-metrowy sklep, oferując świeże owoce, warzywa, wędliny i sery krojone na wagę.

Powiem szczerze, że tutaj duża zasługa jest mojego taty. Tata odkąd pamiętam prowadził sklep spożywczy w Warszawie w Centrum. Pomagałem mu jak byłem małym dzieckiem (...) przy wykładaniu towaru, przy obsłudze klienta. W wolnym czasie kiedy były wakacje jeździliśmy za tatą na giełdę. Często wiązało się to też z wstawaniem wczesno-porannym i ciężką pracą fizyczną. Natomiast zawsze gdzieś tam mnie to interesowało i czułem że mi się to podoba.

Piotr Kotas, właściciel sklepu Groszek w Warszawie

Zainspirowany przez swojego ojca, który prowadził sklep w centrum Warszawy, Piotr od najmłodszych lat pomagał w rodzinnym biznesie, zdobywając cenne doświadczenie i miłość do handlu. Dziś korzysta z wiedzy zdobytej z książek, internetu i rozmów z innymi przedsiębiorcami, aby zapewnić swoim klientom najwyższą jakość produktów.

W filmie Piotr dzieli się swoimi wyzwaniami, takimi jak zmieniające się przepisy podatkowe, wzrost cen energii oraz trudności w znalezieniu wykwalifikowanych pracowników. Mimo tych przeszkód, jego pasja do prowadzenia sklepu nie słabnie, a dzięki współpracy z zaufanymi pracownikami, jak pani Dorota i pani Paulina, Groszek nadal cieszy się zaufaniem i sympatią klientów.


foto: mat. redakcji

Reklama