Ketchup ostry czy łagodny? Znamy wybór większości Polaków

Ketchup ostry czy łagodny? Znamy wybór większości Polaków

Przy okazji Światowego Dnia Ketchupu, który obchodzimy 5 czerwca, sprawdzamy, po który wariant tego popularnego sosu sięgają najchętniej Polacy. Dane udostępnione przez firmę Kraft Heinz wskazują na zdecydowanego faworyta.

Ten ketchup kupują najchętniej Polacy

Okazuje się, że najbardziej lubimy w wersji łagodnej – tak wskazało 60% respondentów. Ostrą wersję wybiera natomiast 40% z nas. Jednak poza najbardziej klasycznymi wersjami, w różnych zakątkach świata możemy spotkać także niecodzienne wariacje ketchupowe. 

Mimo że często kojarzony z tradycyjnym, pomidorowym smakiem, ketchup nadal potrafi zaskakiwać. W zeszłym roku mogliśmy na przykład przeczytać o ketchupie o smaku coli, a ketchup z bananów jest popularnym dodatkiem na Filipinach. Wśród Polaków również rośnie tendencja do eksperymentowania w kuchni.

Niecodzienne wybory ketchupowe

Aby wyjść naprzeciw temu rosnącemu zainteresowaniu, producenci żywności oferują więcej nieoczywistych i nowatorskich produktów. Obok tradycyjnych sosów na sklepowych półkach coraz częściej można spotkać m.in. ketchup czosnkowy, a także niespotykane nowości, jak np. ta od marki Heinz - ketchup o smaku pikli. Ponadto dla miłośników pikantnych smaków, dostępne są rozmaite ketchupy zawierające najbardziej palące odmiany papryczek.

Zauważamy dynamiczny rozwój preferencji smakowych wśród Polaków. Coraz chętniej sięgamy po nowe, niespotykane dotąd warianty ketchupu. Jednocześnie bardzo ważnym trendem, który obserwujemy, jest rosnąca świadomość zdrowotna. Dlatego też, dla nas jako producenta, niezmiernie ważne jest, aby dostosowywać się do tych zmian i wprowadzać na rynek takie produkty jak np. ketchup bez cukru. Cieszy nas to, że dzięki odpowiednim technologiom i naszemu działowi R&D takie rozwiązania są już możliwe.

Anna Bielecka-Bochenko, Head of Category w Kraft Heinz

foto: stockadobe(LIGHTFIELD STUDIOS)

Reklama