InPost chce być liderem we Włoszech. Ile ma już urządzeń Paczkomat®?

InPost chce być liderem we Włoszech. Ile ma już urządzeń Paczkomat®?

Ekspansja międzynarodowa to strategiczny kierunek rozwoju InPost, a Włochy to jeden z dziewięciu rynków, gdzie rozwija swoje usługi polski operator. Ile urządzeń Paczkomat® jest już we Włoszech?

Tylko w pierwszym kwartale 2024 roku Grupa InPost zwiększyła swoją sieć PUDO i urządzeń Paczkomat® we Włoszech o 40% r/r. Operator jest już obecny w 1882 miejscowościach we Włoszech, we wszystkich regionach kraju.

Liczba urządzeń Paczkomat® we Włoszech

Liczba urządzeń Paczkomat® InPost we Włoszech właśnie wyniosła 2000. Do tego mieszkańcy Włoch mogą także skorzystać z niemal 5000 punktów odbioru i nadania przesyłek (PUDO). 

Na terytorium Włoch mamy już 2 000 urządzeń Paczkomat®, co daje łącznie ponad 122 000 skrytek dostępnych 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. (...) Nasza rozległa sieć, obejmująca także prawie 5 000 punktów PUDO potwierdza, że usługi InPost są doceniane nie tylko przez konsumentów, ale także przez naszych partnerów lokalizacyjnych. 

Nicola D'Elia, dyrektor zarządzający InPost na Europę Południową

Jak informuje InPost, już teraz 5,5 mln Włochów mieszkających w 10 największych miastach – takich, jak Rzym, Mediolan, Neapol, Turyn, Palermo, Genui, Bolonia, Florencja, Bari i Katania ma średnio 5 minut do punktu InPost. Na tym jednak nie koniec. Jak zaznacza Rafał Brzoska, CEO InPost, firma chce stać się numerem jeden w dostawach out-of-home na tym rynku.

Jesteśmy obecni na 9 rynkach, w tym również we Włoszech – gdzie postawiliśmy maszynę Paczkomat® numer 2 000. Tylko w ciągu I kwartału 2024 uruchomiliśmy ponad 250 maszyn Paczkomat®, co przekłada się na 22 tysiące nowych skrytek. Podobnie, jak na wszystkich rynkach, także na Półwyspie Apenińskim chcemy stać się liderem w dostawach out-of-home 

Rafał Brzoska, CEO InPost

We Włoszech w I kwartale 2024 r. wolumeny przesyłek wzrosły o 41% r/r, co oznacza wzrost przychodów o 39% r/r.


foto: mat. prasowe

Reklama