Gruntowne zmiany w zarządzie Grupy Empik. Każdy odpowie za inny filar strategii

Gruntowne zmiany w zarządzie Grupy Empik. Każdy odpowie za inny filar strategii

Pierwsze sześć miesięcy 2024 roku Empik kończy pod znakiem zmian. Te dotyczą przede wszystkim struktury zarządczej Grupy. Celem jest wzmocnienie strategicznych obszarów działalności spółki oraz efektywniejsze zarządzanie wielokanałowym rozwojem. Kto zasiada w nowym zarządzie?

Zmiany w zarządzie Grupy Empik

W związku z dynamicznym rozwojem Grupy Empik i ambitną strategią korporacyjną na kolejne lata władze spółki podjęły decyzję o zmianach w ramach zespołów zarządzających.

Karol Ignatowicz, dotychczasowy dyrektor e-commerce i łańcucha dostaw pełniący także funkcję cżłonka zarządu od 2021 roku, objął teraz stanowisko Group COO i wiceprezesa. W nowej funkcji odpowiada za dalszy rozwój kanału online, doświadczenie klienta i łańcuch dostaw oraz synergie operacji w ramach spółek Empik, Empik Fulfilment, Platon i Empik Foto.

Do Zarządu Grupy Empik dołączyło również troje dotychczasowych członków Executive Team:

  • Natalia Korzeniecka-Walak, dyrektorka ds. korporacyjnych, wspierająca rozwój Grupy od strony zasobów ludzkich, skutecznej i wydajnej organizacji, ekspertyzy prawnej, ESG oraz komunikacji korporacyjnej; 
  • Wojciech Kudaś, dyrektor marketingu i strategii, który odpowiada za siłę marki Empik, maksymalizację wartości klienta i realizację kluczowych inicjatyw rozwojowych w ramach całej Grupy;
  • Łukasz Sitko, dyrektor operacyjny retail, odpowiedzialny za operacje i sprzedaż w kanale offline oraz realizację strategii ekspansji sieci fizycznej w ramach omnikanałowego ekosystemu Empiku.

Pozostały skład Zarządu pozostaje niezmienny. Obok prezeski Grupy – Ewy Szmidt, wiceprezesa – Karola Ignatowicza i nowych członków: Natalii Korzenieckiej-Walak, Wojciecha Kudasia i Łukasza Sitko, tworzą go: Piotr Świątek – dyrektor finansowy, w roli członka zarządu od 2015 roku oraz Karol Czupryński – dyrektor ds. handlowych, powołany do Zarządu w 2023 roku.

Każdy członek zarządu odpowie za jeden filar strategii

Nowy, poszerzony skład Zarządu ma mocniej wesprzeć dynamiczny rozwój Grupy Empik. W ramach nowej struktury zarządczej każdy z członków odpowiada za jeden z filarów strategii: e-commerce i łańcuch dostaw, rozwój sieci fizycznej, finanse, multikategoryjna, atrakcyjna oferta, HR, ESG i corporate affairs oraz marketing i siła marki.

Bardzo się cieszę, że Natalia, Wojtek i Łukasz dołączyli do Zarządu Grupy Empik. Każde z nich odznacza się wieloletnim doświadczeniem, silnymi kompetencjami i pasją do powierzonych im obszarów, które mają dużą strategiczną wagę dla naszego biznesu.

Ewa Szmidt

Nowa Rada Nadzorcza Grupy Empik

Poszerzeniu składu Zarządu Grupy Empik towarzyszą zmiany na poziomie Rady Nadzorczej. W pierwszej połowie 2024 roku powołani zostali do niej dwaj nowi członkowie: 

  • Damian Zapłata, związany wcześniej m.in. z Modivo S.A. na stanowisku prezesa zarządu, Allegro jako członek zarządu w roli Chief Commercial Officer czy Fiserv Polska jako prezes zarządu,
  • Jacek Owczarek, członek zarządu i dyrektor finansowy w Grupie Eurocash. 

Nowi członkowie dołączyli do dotychczasowych członków Rady: Łukasza Waszaka i Pawła Moskwy, wnosząc doświadczenie i mocną ekspertyzę rynkową z obszarów e-commerce, marketplace, retail, finansów i logistyki.


foto: mat. prasowe

Reklama