Ukraińska spółka kupiła kaliskiego producenta. "Wszyscy pracownicy zostali zwolnieni"

Ukraińska spółka kupiła kaliskiego producenta. "Wszyscy pracownicy zostali zwolnieni"

Zakład przy ulicy Wrocławskiej w Kaliszu od 70 lat zajmował się produkcją mrożonych warzyw i owoców, z czego od 20 lat działał pod polską spółką Calfrost. Zmieniło się to pod koniec 2023 roku, kiedy firmę kupiła ukraińska spółka. Kierowniczka Centrum Aktywizacji Zawodowej Powiatowego Urzędu Pracy w Kaliszu właśnie poinformowała o grupowych zwolnieniach.

Nowy właściciel producenta mrożonek Calfrost

Firma Calfrost powstała w 1954 roku jako Chłodnia Składowa. Po ponad 30 latach przekształciła się w Przedsiębiorstwo Przemysłu Chłodniczego "Calfrost", a w 2004 roku większość udziałów przejęciła w nim spółka Nordis, która określa się jako trzeci w Polsce producent lodów i warzyw warzyw. Po kolejnych 20 latach Nordis trafił w ręce ukraińskiego producenta "Trzy Niedźwiedzie". 

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z INFORMACJAMI Z RYNKU:

Obserwuj nas w Google News

Grupowe zwolnienia w kaliskim zakładzie

Przejęcie kaliskiego producenta mrożonek i lodów nastąpiło pod koniec 2023 roku. Jak informuje Donata Woźniak, kierowniczka Centrum Aktywizacji Zawodowej Powiatowego Urzędu Pracy w Kaliszu, wszyscy pracownicy zostali zwolnieni. Mowa o 52 osobach. "Ich wypowiedzenia kończą się w maju i lipcu" – podaje za kierowniczką serwis tvn24.

Zawiadamiając Powiaty Urząd Pracy nowy właściciel nie poinfomował o powodzie decyzji przeprowadzenia zwolnień grupowych. Jak jednak zauważa Donata Woźniak, nie miał takiego wymogu. 


foto: stockadobe(hedgehog94)

Reklama