Nestlé ma wspólny cel z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki. Realizuje go od dekady

Nestlé ma wspólny cel z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki. Realizuje go od dekady

W tym roku mija 10 lat od uruchomienia programu Lekkoatletyka dla każdego! (Ldk!) organizowanego przez Polski Związek Lekkiej Atletyki. Od samego początku partnerem inicjatywy jest Nestlé Polska. Z okazji okrągłej rocznicy programu opublikowany został specjalny e-book. Co w nim znajdziemy?

Program Lekkoaltetyka dla każdego! Na czym polega?

Ldk! to sportowa inicjatywa, która wyróżnia się kompleksowym podejściem do promocji prawidłowego stylu życia. Oprócz regularnych zajęć i zawodów sportowych, program kładzie nacisk na edukację żywieniową prowadzoną przez ekspertów Nestlé Polska w ramach warsztatów i wykładów.

Nieprzerwanie od 10 lat w ramach Ldk! firma uczy zasad zbilansowanej diety oraz prawidłowego nawadniania. Jak wykazano w ubiegłorocznym raporcie z badania #zacznijodlekkiej, dzieci uczestniczące w Ldk! mają wyższy poziom wiedzy żywieniowej (w tym zasad komponowania diety, kaloryczności spożywanych produktów i ich wpływu na zdrowie), od swoich rówieśników spoza programu. Ponadto odsetek dzieci z nadmierną masą ciała jest trzykrotnie wyższy wśród dzieci nietrenujących.

Stosowanie zasad zbilansowanej diety, dbanie o odpowiednie nawodnienie oraz regularną aktywność fizyczną są kluczowe dla prawidłowego rozwoju młodych osób. Ważne jest, aby już od najmłodszych lat kształtować u nich prawidłowe nawyki żywieniowe. Właśnie ten cel od dekady realizujemy we współpracy z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki w ramach programu Lekkoatletyka dla każdego!. Rodzice i opiekunowie odgrywają bardzo istotną rolę w planowaniu posiłków, dlatego też w oparciu o wieloletnie doświadczenie opracowaliśmy e-book, który ma im pomóc w tym zadaniu.

Katarzyna Żywczyk, ekspertka ds. żywienia w Nestlé Polska

Bezpłatny e-book "10 zasad zdrowego stylu życia dzieci i młodzieży"

E-book "10 zasad zdrowego stylu życia dzieci i młodzieży" jest bezpłatny. W opracowaniu poza wskazówkami dotyczącymi planowania posiłków, znaleźć można między innymi przepisy na ich komponowanie zarówno dla najmłodszych jak i starszych.

W ciągu 10 lat z programu skorzystało ponad 900 000 dzieci z całej Polski, zorganizowano ponad 350 000 zajęć sportowych i więcej niż 4200 wydarzeń szkolnych i międzyszkolnych. W Ldk! swoje pierwsze kroki stawiały między innymi biegaczki Kornelia Lesiewicz oraz Klaudia Kazimierska.

W ramach jubileuszowej edycji w każdym z 16 województw odbywają się warsztaty żywieniowe dla dzieci. Eksperci Nestlé odwiedzili dotychczas Łódź, Olsztyn, Kraków, Białą Podlaską, Radom i Bydgoszcz. Kolejne zajęcia na temat zbilansowanej diety dla młodzieży zaplanowane są m.in.: w Sopocie, Stalowej Woli i Ostrowcu Świętokrzyskim. 


foto: mat. prasowe

Reklama