SM Mlekpol w rankingu pracodawców. Jak wypada producent mleka Łaciate?

SM Mlekpol w rankingu pracodawców. Jak wypada producent mleka Łaciate?

Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol po raz kolejny znalazła się na prestiżowej liście 50 najlepszych pracodawców tygodnika "Wprost". Zestawienie to ma na celu wyróżnienie polskich firm, które oferują najbardziej stabilne warunki zatrudnienia i troszczą się o swoich pracowników w trudnych czasach wojny za wschodnią granicą oraz inflacji. 

Ilu pracowników zatrudnia SM Mlekpol?

Obecnie Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol zatrudnia ponad 3 tys. pracowników w 14 zakładach produkcyjnych zlokalizowanych w różnych częściach Polski. 

Wszyscy oni mogą liczyć na umowę o pracę oraz regularny wzrost wynagrodzeń. Poza tym w 2023 roku Spółdzielnia nie przeprowadzała, ani w najbliższej przyszłości nie planuje przeprowadzać, żadnych zwolnień grupowych. Wręcz przeciwnie – nieustannie poszukuje nowych pracowników, którzy chcą się rozwijać w dynamicznej firmie o ugruntowanej pozycji na rynkach polskim i zagranicznych. 

To właśnie te czynniki w głównej mierze zdecydowały o tym, że Mlekpol w z tegorocznej edycji zestawienia 50 najlepszych pracodawców tygodnika "Wprost" zajął wysokie, 18. miejsce

Mlekpol to jedna z tych firm, w których mogą pracować całe rodziny, a często nawet – kolejne pokolenia. Nasze motto „Naturalnie dbamy o ludzi” odnosi się bowiem nie tylko do konsumentów, ale także do wszystkich osób, które tworzą to przedsiębiorstwo. Umowy o pracę, regularne podwyżki, możliwość rozwoju zawodowego, rozbudowany pakiet socjalny czy dobra atmosfera pracy – to wszystko jest w Mlekpolu  standardem, gwarantującym pracownikom poczucie bezpieczeństwa w trudnych czasach.

Tadeusz Mroczkowski, Prezes Zarządu SM Mlekpol

Kto trafia do TOP50 pracodawców wg "Wprost"?

Zwycięska 50 została wybrana na podstawie analizy ankiet nadesłanych przez pół tysiąca największych działających w Polsce firm. Kwestionariusz dotyczył m.in. liczby pracowników, liczby umów o pracę, poziomu zatrudnienia i zwolnień czy cięcia płac.

Dwa pytania dotyczyły także wojny – liczby zatrudnionych osób pochodzących z Ukrainy oraz kwoty wsparcia udzielonego organizacjom związanym z tym krajem.


foto: mat. prasowe

Reklama