Grupa InPost z nowymi CEO. Cel to mocny rozwój na rynkach europejskich

Grupa InPost z nowymi CEO. Cel to mocny rozwój na rynkach europejskich

Grupa InPost poinformowała o zmianach na najwyższych stanowiskach na kluczowych rynkach. Neil Kuschel został dyrektorem zarządzającym w InPost w Wielkiej Brytanii, natomiast Laurent Bendavid w Mondial Relay – odpowiadając za Francję, Belgię, Niderlandy i Luksemburg.

InPost stawia na rozwój w Europie

Dołączenie dwóch liderów do struktur InPost jest podyktowane kierunkiem rozwoju firmy. Jak przyznaje Rafał Brzoska, CEO i założyciel, Grupa InPost stawia obecnie na rozwój swojej aktywności na innych rynkach europejskim. "(...) niezwykle się cieszę, że dołączyli do nas dwaj wybitni liderzy, którzy pomogą nam zrealizować nasze strategiczne cele rozwoju na dwóch kluczowych dla nas rynkach" – zaznaczył. 

Nowy szef Mondial Relay

Laurent Bendavid, który stanie na czele Mondial Relay, przez ostatnie pięć lat pełnił funkcję dyrektora generalnego w Alliance Healthcare France, części globalnej organizacji Cencora, lidera rozwiązań farmaceutycznych. W ciągu 18 miesięcy miał przywrócić zyskowność francuskiej organizacji, osiągając dwucyfrowy dodatni wynik EBIT, a jednocześnie rozwijając sieć 80 magazynów na terenie całego kraju. Laurent Bendavid pełnił także funkcje dyrektorskie w Carrefour oraz stał na czele firmy Logista France.

Od teraz Laurent Bendavid zajmie się realizacją celów strategicznych Grupy InPost w Belgii, Niderlandach i Luksemburgu, a także Francji, gdzie Mondial Relay zajmuje pozycję lidera pod względem sieci maszyn paczkowych na rynku. 

Kto pokieruje rozwojem InPost w Wielkiej Brytanii?

Na stanowisko dyrektora zarządzającego InPost w Wielkiej Brytanii powołany został Neil Kuschel, który swoje doświadczenie zdobywał między innymi u bezpośredniego konkurenta, jakim jest DHL, gdzie przepracował 20 lat do 2017 roku. W sumie przez ponad 12 lat na stanowiskach na szczeblu wykonawczym pomagał brytyjskim i europejskim markom w ekspansji, doskonaląc je w zakresie sprzedaży bezpośredniej do konsumenta. Od teraz zajmie się rozwojem sieci niemal 6,5 tys. maszyn paczkowych InPost oraz niemal 1,5 tys. punktów PUDO w Wielkiej Brytanii. 

InPost w Wielkiej Brytanii zajmuje obecnie czołowe miejsce pod względem wielkości sieci w UK. Grupa nabyła udziały operatora logistycznego Menzies Distribution, co zwiększyło jej kontrolę nad procesem logistycznym. Ponadto, InPost UK w 2023 roku osiągnął zdecydowany wzrost obsługiwanych wolumenów oraz rentowność na poziomie EBITDA. 

Mondial Relay wkracza teraz w kolejną fazę transformacji zorientowanej na konsumenta, przyspieszając nasze ambicje w zakresie wzrostu udziału w rynku, rozbudowy sieci i jakości dostaw. W Wielkiej Brytanii zamierzamy kontynuować nasz dynamiczny plan rozwoju bazując na zeszłorocznym sukcesie, w tym nasze strategiczne partnerstwo z Menzies i ogólnokrajową ekspansję naszej sieci.

Michael Rouse, CEO InPost International 

foto: mat. prasowe