Pracownicy stacji paliw będą jak policja? Koncern "ubierze" ich w kamery

Pracownicy stacji paliw będą jak policja? Koncern "ubierze" ich w kamery

Sieć stacji paliw bp poinformowała o kolejnej inwestycji w bezpieczeństwo swoich pracownik. Pracownicy placówek detalicznych zostaną wyposażeni w kamery naosobne, czyli niewielkie rejestratory noszone na odzieży. 

Pracownicy bp z kamerami

Wprowadzenie kamer noszonych przy ciele Reveal jest następstwem udanego pilotażu przeprowadzonego w 2023 r., w ramach którego przetestowano tę technologię w sklepach należących do bp w Wielkiej Brytanii. Rozwiązanie ma zostać wdrożone w około 300 placówkach bp na terenie Wielkiej Brytanii.

Poza kamerami naosobnymi, wybrane stacje bp zyskają także dostęp do platformy analizy przestępczości detalicznej firmy Aurora. 

Niezależnie od marki i wielkości sklepu, przestępstwo występujące w handlu detalicznym nie jest przestępstwem izolowanym ani przestępstwem na małą skalę – w rzeczywistości dotyczy to 10 procent przestępców powodujących ponad 60 procent strat i przemocy w naszych społecznościach detalicznych.

Mark Gleeson, wiceprezes Aurora na Wielką Brytanię i Europę

Na widok kamery złodzieje zaczęli przepraszać 

Dalsze wprowadzanie kamer cielesnych Reveal do sieci bp jest następstwem udanego pilotażu przeprowadzonego w 2023 r., kiedy to kamery te zostały przetestowane w ośmiu sklepach należących do firmy w Wielkiej Brytanii, w których występował wysoki poziom przemocy werbalnej.

Wprowadzenie kamer spowodowało spadek liczby przypadków przemocy werbalnej, a współpraca z lokalną policją przyniosła pozytywne rezultaty - podaje firma. W kilku przypadkach złodzieje mieli nawet przepraszać za swoje zachowanie, co miało być bezpośrednim skutkiem zobaczenia kamer na ciele pracownika.

Cel to wszystkie stacje paliw w UK

Kamery noszone na ciele są obecnie używane w 70 sklepach należących do firmy w Wielkiej Brytanii i są stopniowo wprowadzane do kolejnych sklepów, w których występuje duża liczba incydentów. Docelowo firma chce wdrożyć to rozwiązanie na wszystkich, około 300, stacjach paliw w kraju.

Podobnie jak w pozostałej części sektora detalicznego, obserwujemy wzrost przestępczości i znęcania się nad naszymi współpracownikami, co jest niedopuszczalne. Będziemy nadal współpracować z innymi podmiotami z branży i inwestować w technologie takie jak kamery naosobne Auror i Reveal, które pomogą nam uporać się z tymi problemami.

Sonya Adams, wiceprezes ds. sprzedaży detalicznej rozwiązań mobilnych w Wielkiej Brytanii

foto: mat. prasowe

Reklama