Kolorowe automaty paczkowe w szpitalach. InPost chce wesprzeć pacjentów

Kolorowe automaty paczkowe w szpitalach. InPost chce wesprzeć pacjentów

Pierwsze urządzenia Paczkomat® trafiły właśnie do Centrum Zdrowia Dziecka, Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie, Narodowego Instytutu Onkologii w Gliwicach oraz Szpitala Świętej Trójcy w Płocku. Firma chce w ten sposób ułatwić życie pacjentów tych placówek.

To kolejne, po automatach Paczkomat® na lotniskach nieoczywiste miejsce, w których debiutują urzędzenia InPost. Uruchamiając je w szpitalach firma chce westrzeć pacjentów, których domy rodzinne często są oddalone o dziesiątki czy setki kilometrów. Pierwsze urządzenia działają już w czterech szpitalach. Wkrótce Paczkomat® pojawi się również w Mazowieckim Szpitalu Bródnowskim​

Los pacjentów, zwłaszcza tych najmłodszych i tak jest już bardzo trudny, a ich domy rodzinne zazwyczaj są oddalone o dziesiątki czy setki kilometrów od szpitala. Powoduje to olbrzymie problemy logistyczne z dostarczeniem pacjentom najpotrzebniejszych rzeczy. Dlatego postanowiliśmy zaoferować zarówno pacjentom, jak i personelowi dostęp do najbardziej efektywnej sieci logistycznej w Polsce – sieci maszyn Paczkomat® InPost. To kolejna innowacja – po urządzeniach Paczkomat® na lotniskach – która ułatwia codzienne funkcjonowanie.

Waldemar Brzoska, dyrektor biura ekspansji InPost

foto: mat. prasowe