Za nami uroczyste otwarcie 10. edycji targów World Food Poland 2024

Za nami uroczyste otwarcie 10. edycji targów World Food Poland 2024

16 kwietnia o godzinie 11:00 miało miejsce uroczyste otwarcie dziesiątej edycji targów World Food Poland 2024. Wydarzenie to, które odbyło się w stolicy, zostało zainaugurowane przez Stefana Krajewskiego, Wiceministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, który pełnił rolę głównego mówcy podczas ceremonii otwarcia. Minister Krajewski wraz z Anita Sowińska i Agnieszką Szpaderską, dyrektor targów WorldFood Poland, przecięli symboliczną wstęgę, oficjalnie rozpoczynając wydarzenie.

Dzień pierwszy targów WorldFood Poland 2024

Podczas ceremonii Agnieszka Szpaderska zwróciła uwagę na międzynarodowy charakter targów podkreślając, że w tym roku targi zgromadziły ponad 300 wystawców z 30 krajów, co świadczy o ich globalnym zasięgu oraz znaczeniu. Prezentowane są produkty od lokalnych wyrobów po egzotyczne smaki z różnych części świata, a także nowoczesne technologie w dziedzinie produkcji żywności. Szpaderska podziękowała również wszystkim wystawcom, sponsorom oraz partnerom za ich wkład w organizację tego prestiżowego wydarzenia.

W trakcie pierwszego dnia targów odbyły się liczne konferencje i debaty, w tym panel dyskusyjny pt. "Zielony Ład w praktyce", który skupił się na wyzwaniach i możliwościach wprowadzenia systemu kaucyjnego na opakowaniach po napojach w Polsce. W debacie wzięli udział znaczący liderzy branży, w tym Andrzej Gantner, dyrektor generalny Polskiej Federacji Producentów Żywności, oraz inni eksperci i decydenci.

Konkurs o Złoty Medal

Jednym z głównych punktów programu pierwszego dnia jest również konkurs o Złoty Medal, który ma na celu wyróżnienie najbardziej innowacyjnych i obiecujących produktów prezentowanych przez wystawców. Do konkursu zostało zgłoszone ponad 160 produktów, a członkowie przez cały pierwszy dzień targów debatowali w celu wyłonienia zwycięzcy. W skład jury konkursu wchodzi:

  • Ewa Rembiałowska
  • Dariusz Richter
  • Jarosław Uściński
  • Agnieszka Tokarz
  • Justyna Rytel-Adrianik.

Laureaci zostaną ogłoszeni podczas uroczystej gali, zaplanowanej na 17 kwietnia o godzinie 19:00.

Organizator zapraszam wszystkich zainteresowanych rozwojem swojego biznesu w branży spożywczej do odwiedzenia targów w dniach 16-18 kwietnia, gdzie można będzie skorzystać z dodatkowych atrakcji takich jak warsztaty, pokazy kulinarne, oraz spotkania z ekspertami w strefie konsultacji branżowych. Targi są doskonałą okazją do nawiązania kontaktów, zdobycia wiedzy oraz inspiracji dla przyszłych inicjatyw w branży żywnościowej.


foto: mat. partnera