Nagrody za dobrostan zwierząt dla handlu, FMCG i HoReCa. Aplikuj teraz

Nagrody za dobrostan zwierząt dla handlu, FMCG i HoReCa. Aplikuj teraz

Fundacja Compassion in World Farming zbiera zgłoszenia do tegorocznej edycji międzynarodowego wydarzenia, którego zwieńczeniem będzie rozdanie prestiżowych nagród Good Farm Animal Welfare Awards. Głównym celem jest wyróżnienie firm przyczyniających się do poprawy dobrostanu zwierząt hodowlanych z poszanowaniem środowiska naturalnego.

Compassion in World Farming na rzecz dobrostanu zwierząt

Compassion in World Farming to wiodąca międzynarodowa organizacja użytku publicznego zajmująca się dobrostanem zwierząt i środowiskiem. Dobrostan zwierząt stanowi centrum jej działań. Poprzez kampanie, lobbing na rzecz zmian legislacyjnych i pozytywny dialog z firmami sektora spożywczego na arenie międzynarodowej, stara się wpływać na kluczowych decydentów, którzy kształtują, tworzą i finansują system żywnościowy przyszłości.

Nagrody Good Farm Animal Welfare Awards są przyznawane przez CIWF od 2007 roku jako wyróżnienie i zachęta dla firm, które przyczyniają się do poprawy dobrostanu milionów zwierząt hodowlanych. Zwycięzcami tych prestiżowych nagród były takie firmy i marki jak: Hellman’s, Danone, KLM, Philadelphia, Mulino Bianco, Waitrose, Colruyt, Kaufland, Coop, Knorr czy Fumagalli.

Rozstrzygnięcie tegorocznej edycji Good Farm Animal Welfare Awards odbędzie się już 21 października 2024 roku podczas uroczystej ceremonii wręczenia nagród w Paryżu w hotelu Hyatt. To właśnie tego dnia poznamy sieci handlowe, producentów oraz firmy z sektora HoReCa, których działania na rzecz poprawy dobrostanu zwierząt oraz zrównoważonego rozwoju wyróżniają się na rynku. Właśnie trwa zbieranie zgłoszeń.

Good Farm Animal Welfare Awards 2024. Zgłoś swoją firmę

Głównym celem wręczenia nagród Good Farm Animal Welfare Awards jest wyróżnienie firm przyczyniających się do poprawy dobrostanu zwierząt hodowlanych oraz zrównoważonego systemu żywnościowego z poszanowaniem środowiska naturalnego. Nagrody są przyznawane zarówno za wdrożone praktyki dobrostanu, jak i za publiczne 5-letnie deklaracje zgodne z kryteriami poszczególnych nagród.

Bardzo zależy nam na wyróżnieniu firm z Polski. Do ubiegania się o nagrody zachęcamy serdecznie nie tylko sieci handlowe, ale również producentów jaj, kurcząt, nabiału, żywności, oraz sieci restauracje, hotele czy firmy cateringowe. Chcemy pokazać pozytywne przykłady z polskiego rynku na arenie międzynarodowej. Nasze nagrody to znakomita okazja do pokazania przez firmy swoich działań na rzecz dobrostanu zwierząt i środowiska, ale także możliwość networkingu i znalezienia nowych partnerów biznesowych. Zachęcam do kontaktu każdą firmę, która ma jakiekolwiek wątpliwości, czy się kwalifikuje do nagrody. Rozpatrzymy każdy przypadek indywidualnie.

Lidia Krawczyk, Food Business Manager, Compassion in World Farming

Główne kategorie nagród to:

  • Good Egg Award: systemy chowu bezklatkowego kur niosek, takie jak chów ściółkowy, wolny wybieg lub systemy ekologiczne.
  • Good Chicken Award: chów ras kurczaków wolniej rosnących o wyższej jakości życia; zapewnienie większej przestrzeni życiowej; naturalnego światła, grzęd i podłoża do dziobania dla stymulowania naturalnych zachowań; humanitarny ubój oraz audyty zewnętrzne i publikowane raporty roczne, dostosowana do zobowiązania Better Chicken Commitment.
  • Good Dairy Award: wypas krów mlecznych na pastwiskach bez trzymania na uwięzi i monitorowanie kluczowych wskaźników dobrostanu krów, bezpieczny łańcuch dostaw, wyższy poziom dobrostanu cieląt mlecznych.
  • Good Pig Award: wzbogacenie środowiska i nietrzymanie loch w zamknięciu; wzbogacenie środowiska i nieokaleczanie prosiąt.

  • Good Rabbit Award: chów bezklatkowy dla królic i królików mięsnych, z urozmaiconym środowiskiem, większą przestrzenią życiową i bez rutynowego stosowania antybiotyków.
  • Good Turkey Award: mniejsza gęstość obsady, rasy wolniej rosnące, wzbogacenie środowiska, monitorowanie zdrowia nóg i humanitarny ubój indyków.
  • Cage Free Award: chów bezklatkowy dla wszystkich gatunków zwierząt w łańcuchu dostaw.
  • Planet Friendly Award: dla firm podejmujących znaczące zobowiązania do ograniczenia ilości mięsa, nabiału, jaj i ryb w swoich dostawach, przyznawana na trzech poziomach: nagroda Złota - 25% redukcji, Srebrna - 15%, Brązowa - 10% redukcji.
  • Sustainable Food & Farming Award: systemy rolnictwa regeneracyjnego z udziałem produkcji zwierzęcej o wyższym poziomie dobrostanu prowadzące produkcję w sposób, który chroni i przywraca bioróżnorodność.
  • Innovation and Marketing Awards: wyróżnienie wiodących firm za udane innowacje mające na celu poprawę dobrostanu zwierząt i kampanie marketingowe promujące humanitarne, zrównoważone wybory żywnościowe.

Kto może wziąć udział w Good Farm Animal Welfare Awards?

Organizator zaprasza do aplikacji zarówno te firmy, które już wdrożyły dane praktyki, jak i te, które są gotowe do publicznej 5-letniej deklaracji do wdrożenia praktyk zgodnych z kryteriami każdej kategorii. Nagrody nie są limitowane ilościowo w kategorii, najważniejsze jest spełnienie wszystkich kryteriów danej nagrody.

Ostateczny termin składania wniosków upływa 28 czerwca 2024. Uroczysta ceremonia wręczenia nagród odbędzie się 21 października 2024 w Paryżu, zbiegając się z ważnym dla sektora wydarzeniem branżowym SIAL.

W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat procesu składania wniosków, kryteriów przyznawania nagród oraz wszelkich pytań, prosimy o kontakt tutaj lub pod adres lidia.krawczyk@ciwf.org


foto: mat. partnera