ZPPM apeluje do branży: "Czas zakończyć podział wśród organizacji mleczarskich"

ZPPM apeluje do branży: "Czas zakończyć podział wśród organizacji mleczarskich"

Związek Polskich Przetwórców Mleka wystosował list otwarty, w którym zwraca się do całej branży mleczarskiej. Prezes zarządu Marcin Hydzik zwrócił w nim uwagę na wyzwanie, z którymi obecnie mierzy się sektor. Pomocą w trudnej sytuacji ma być zakończenie podziału wśród organizacji. 

"(...) czas już zakończyć podział wśród organizacji mleczarskich, który stanowi ewenement na skalę europejską. Zwracam się do Państwa, jako członków Władz KZSM, o podjęcie decyzji o rozpoczęciu procesu jednoczenia wszystkich organizacji naszej branży" – zaapaleował w liście otwartym Marcin Hydzik stojący na czele związku pracodawców ZPPM. 

Branża mleczarska potrzebuje jedności w obliczu wyzwań

Jego zdaniem powstanie jednej, silnej organizacji branżowej byłoby "prawdziwą wartością dodaną" dla polskich polskich spółdzielni mleczarskich i firm zajmujących się przetwórstwem mleka. Prezes ZPPM zaznaczył przy tym, że te mierzą się obecnie z wieloma wyzwaniami, których "będzie przybywać". 

Wśród trudności w sektorze mleczarskim Marcin Hydzik wymienia kwestie związane z objęciem systemem kaucyjnym opakowań po mleku i jego przetworach, ograniczenie marek własnych, wprowadzenie raportowania pozafinansowego ESG, rozpoczęcie obowiązywania rozporządzenie PPWR czy też obowiązywanie opłat na rzecz Funduszu Ochrony Rolnictwa. Jak zauważa, wyzwania te "w najbliższej przyszłości w istotny sposób wpłyną na kondycję spółdzielni i firm mleczarskich".

Rozwiązaniem ma być silny podmiot zrzeszający mleczarzy

W liście otwartym prezes ZPPM zwrócił się bezpośrednio do podmiotów reprezentujących branżę mleczarską. "(...) chciałbym serdecznie zaprosić do naszego Związku wszystkie te spółdzielnie, których władze widzą konieczność zajęcia się realnymi problemami polskiego mleczarstwa, w sposób profesjonalny i nowoczesny" – przekazał Marcin Hydzik dodając przy tym, że w ZPPM "głos każdej spółdzielni i firmy prywatnej liczy się dokładnie tak samo".

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z INFORMACJAMI Z RYNKU:

Obserwuj nas w Google News

 

foto: stockadobe(Sergey Ryzhov)