Truskawki są już dostępne w sklepach Biedronka. Ile teraz kosztują?

Truskawki są już dostępne w sklepach Biedronka. Ile teraz kosztują?

Truskawki w Biedronce są już dostępne w sklepach! Tym samym sieć inauguruje wiosnę. Tym samym sieć rozpoczyna sezon na owoce, w których zaklęte jest piękne słońce. Już od środy 10.04 w 2000 sklepów na terenie Polski można kupić pierwsze owoce z polskich upraw. 

Truskawki Biedronka 2024

Truskawka to jeden z ulubionych owoców wśród klientów Biedronki, w 2023 roku sieć sprzedała łącznie ponad 8,5 mln kilogramów tego przysmaku.

Do sklepów Biedronka zawitały właśnie tegoroczne truskawki. Pierwsze w tym roku polskie truskawki, które trafią do sklepów sieci Biedronka to odmiana Malling Centenary. Są to owoce z polskich sadów. Pochodzą bowiem z 2,5 hektarowej uprawy zlokalizowanej niedaleko Połańca w województwie świętokrzyskim. 

Truskawki cena Biedronka 2024

Od środy 10.04 polskie truskawki są dostępne w cenie regularnej 10,49 zł za opakowanie 250 g. Obecnie dostępne w Biedronce truskawki to odmiana, która dzięki swojej jakości ugruntowała pozycję jako jedna z najpopularniejszych upraw szklarniowych w Europie. 

Cena truskawek w Biedronce w gazetce obowiązującej do czwartku 11 kwietnia przekracza 40 zł, jeśli chcielibyśmy kupić kilogram. Czy jest to wysoka cena za truskawki? 

Według danych z rynku hurtowego w Broniszach, na które powołuje się portal sadownictwo.com.pl, truskawki importowane kosztują obecnie od 8,5 do 10 zł. Porównując tę cenę do ceny truskawek w Biedronce warto jednak pamietać, że w przypadku dyskontu mówimy o cenie detalicznej za polskie owoce. 

Artykuł będzie aktualizowany o obowiązujące w danym momencie ceny truskawek w Biedronce.


foto: mat. prasowe